صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

چین در زمینه اینترنت اشیا در جهان پیشتاز خواهد بود

2017-09-10 18:16:50 国际在线

لو ون معاون وزارت صنایع و فناوری اطلاعات چین روز یک شنبه 10 سپتامبر (19 شهریور) در نشست جهانی اینترنت اشیا در سال 2017 اعلام کرد: به دنبال توسعه اینترنت اشیا و تسریع تعمیم فناوری‌های جدید چون رانندگی، پرداخت و امور پزشکی هوشمند، انتظار می رود چین که از پتانسیل و بازار بزرگ در زمینه اینترنت اشیا برخوردار است، در این زمینه پیشتاز باشد.

اینترنت اشیا نیروی محرکه جدید رشد اقتصاد جهانی است که مورد تایید جهان قرار گرفته است. اکنون کشورهای بزرگ جهان برای پیشتاز شدن در این زمینه با یکدیگر به رقابت می پردازند.

بنابه گزارش‌ها، اکنون روزانه حدود 5 میلیون و 500 هزار دستگاه از تجهیزات جدید به شبکه اینترنت اشیا می پیوندد و پیش بینی می شود ارزش بازار آن در سال 2018 به صدها میلیارد دلار برسد.

معاون وزیر صنایع و فناوری اطلاعات چین در این باره گفت: چین در حال حاضر زنجیره کامل پیرامون تولید چیپ، نرم‌افزار، خدمات مخابراتی و اینترنت اشیا تشکیل داده و نیز بزرگ ترین و پیشرفته‌ترین شبکه مخابرات بی سیم در جهان را ایجاد کرده است. اکنون حجم صنعت مربوط به اینترنت اشیا در چین به بیش از 900 میلیارد یوان رسیده و میزان رشد سالانه آن نیز از 25 درصد فراتر رفته است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی