صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

امیدواری چین به مفید واقع شدن اقدامات شورای امنیت برای صلح و ثبات شبه جزیره کره

2017-09-11 19:24:00

طبق برخی گزارش‎ها، آمریکا در 11 ماه جاری میلادی(20 شهریور) پیش‌نویس طرح تحریم کره شمالی به خاطر ششمین آزمایش هسته‌ای این کشور را برای تصویب به شورای امنیت ارائه می‎کند. گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به این مورد تأکید کرد: چین با واکنش بیشتر شورای امنیت نسبت به اوضاع شبه جزیره کره موافق است اما این واکنش و اقدامات باید برای عاری‌سازی شبه جزیره کره از سلاح‌های اتمی، دفاع از صلح و ثبات شبه جزیره کره و پیشبرد روند حل و فصل سیاسی مساله شبه جزیره کره مفید باشد.

گنگ شوانگ، در نشست خبری امروز خود گفت که امیدواراست اعضای شورای امنیت براساس مذاکرات به توافق برسند و نسبت به اتفاقات اخیر یک واکنش واحد داشته باشند.

وی همچنین اعلام کرد، هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل، روز 12 سپتامبر(21 شهریور) در مقر سازمان ملل  در نیویورک گشایش می‎یابد ومباحثات عمومی این مجمع در روز 19 این ماه برگزار خواهد شد. وانگ یی، وزیر خارجه چین در رأس یک هیات در مباحثات عمومی حضور خواهد داشت و موضع و پیشنهاد چین درباره اوضاع بین‌المللی کنونی و مسائل مهم بین‌المللی و منطقه‌ای را توضیح خواهد داد و قصد چین برای دفاع از صلح و ثبات جهان و پیشبرد توسعه و رونق همراه با کشورهای عضو سازمان ملل را تشریح خواهد کرد.   

امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

قصه عروسك ها

عروسك گردان ها، استاد و شاگرد، چنان انگشتان خود را هنرمندانه به چرخش مى آوردند كه تصور مى كردى عروسك ها جان دارند و مى نشستى كه قصه زندگيشان را از زبان خودشان تا به انتها بشنوى!


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی