صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

پیام تبریک شی جین‌پینگ به سیزدهمین نشست بین‎المللی پیشگیری از بیابان‌زایی

2017-09-11 21:10:43

 سیزدهمین نشست اعضای پیمان بین‎المللی پیشگیری از بیابان‎زایی 11 سپتامبر (20 شهریور) در مغولستان داخلی کار خود را آغاز کرد.  شی جین‎پینگ، رئیس جمهوری خلق چین به همین مناسبت با ارسال پیامی، ضمن تبریک برای برگزاری این نشست و خوش‌آمدگویی به نمایندگان کشورهای مختلف، مسوولان نهادهای بین‌المللی و شخصیت‎های محافل مختلف برای این نشست آرزوی موفقیت کرد.

 شی جین‎پینگ در پیام خود با اشاره آن که بیابان‎زایی یک مساله مهم زیست‎محبطی به  شمار می‎رود که بر زندگی و توسعه انسان تاثیر می‎گذارد گفته است که در 21 سال گذشته و پس از تشکیل این پیمان، با سعی و کوشش مشترک طرف‌های مختلف، پیش‌گیری و مدیریت بیابان‎زایی بین‌المللی با دستاوردهای برجسته‎ همراه بوده است اما وضعیت بیابان‎ها در جهان هنوز حاد است و مردم بسیاری از مناطق جهان هنوز دچار مصائب ناشی از گسترش بیابان‎ها هستند. موضوع اصلی این نشست "پیشگیری از بیابان‎زایی بر اساس منافع مشترک بشر" است و اعضای پیمان در این نشست به طور مشترک چهارچوب راهبردی جدید این پیمان را مورد بحث و بررسی  قرار خواهند تا بتوانند تاثیری مهم و مثبت  بر دفاع از امنیت محیط زیست جهان بگذارند.

شی جین‎پینگ تاکید کرد که پیش‌گیری از بیابانزایی، چالش مشترک بشر است و نیاز به مقابله مشترک جامعه‌ جهانی دارد.  

امتیاز ویدیو ها

تقویم

معرفی

قصه عروسك ها

عروسك گردان ها، استاد و شاگرد، چنان انگشتان خود را هنرمندانه به چرخش مى آوردند كه تصور مى كردى عروسك ها جان دارند و مى نشستى كه قصه زندگيشان را از زبان خودشان تا به انتها بشنوى!


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی