صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

وزارت خارجه چین: همه طرف‌ها باید به طور کامل و فراگیر قطع نامه شماره 2375 شورای امنیت سازمان ملل را اجرا کنند

2017-09-12 19:40:15

گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین 12 سپتامبر(21 شهریور) در پکن اظهار داشت: چین با در پیش گرفتن تدابیر لازم از سوی شورای امنیت سازمان ملل موافق است و همه طرف‌ها باید به طور کامل و فراگیر مقرارت مربوط به قطع نامه شماره 2375 شورای امنیت سازمان ملل را به اجرا برسانند.

شورای امنیت سازمان ملل 11 سپتامبر در مورد مساله هسته‌ای کره شمالی به اتفاق آرا، قطع نامه شماره 2375 را به تصویب رساند. بسیاری از اعضای شورای امنیت در سخنرانی خود تاکید کردند که باید برای حل و فصل مساله شبه جزیره کره از طریق سیاسی و دیپلماتیک اقدام کرد.

گنگ شوانگ اظهار داشت: چین با توجه به اظهارات طرف‌های مربوط، همواره به حل و فصل مساله هسته‌ای شبه جزیره کره از راه صلح‌آمیز و مذاکره پایبند است. قطع نامه شماره 2375 شورای امنیت سازمان ملل که به تازگی به تصویب رسیده‌است، ضمن در پیش گرفتن تدابیر بیشتر و دفاع از سیستم منع گسترش سلاح‌ها‎ی هسته‎ای در جهان، بار دیگر بر دفاع از صلح و ثبات شبه جزیره کره و آسیای شمال شرقی و حل و فصل مسایل از راه صلح‌آمیز، دیپلماتیک و سیاسی تاکید کرده و از آغاز دوباره مذاکرات شش‎جانبه و تعهد اعلامیه "9.19" پشتیبانی می‎کند. چین معتقد است همه طرف‌ها باید به طور کامل و فراگیر قطع نامه شماره 2375 شورای امنیت سازمان ملل را اجرا کنند.

گنگ شوانگ تاکید کرد: در حال حاضر، اوضاع شبه جزیره کره بسیار پیچیده، حساس و جدی است. طرف‌های مختلف باید خویشتنداری کنند و به حل و فصل مساله هسته‌ای شبه جزیره کره از راه صلح‌آمیز و مذاکره پایبند باشند. چین امیدوار است طرف‌های مربوط کوشش چین برای حل و فصل مساله هسته‌ای کره شمالی را به رسمیت بشناسند و همراه با چین برای پیش‌برد صلح و مذاکرات نقش مثبت ایفا کنند.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی