صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

گویند بهشت با حور خوش است

2017-09-14 10:51:34

من می گویم که آب انگور خوش است

با استناد به ساده انگارانه ترین تصاویر ذهنی که به زندگی شاعران، فیلسوفان و دانشمندان بزرگی مانند خیام و حافظ نسبت داده می شود، اگر وارد ساختمان ورودی شرکت شراب اندازی جین شی شوند که همچون معماری آلاچیق ساخته شده، دیوارهایی پر از اشعار سلفهای چینیشان مانند لی بایی از حدود 1300 سال پیش و وانگ هان از حدود 1400 سال پیش در ستایش شراب دارد و همراه با سقفش سرشار از تصاویر بهشتی و روایتهای تاریخی حول شراب است، شاید هر کدام در لحظه دیوانی نو بسرایند، و شاید برعکس، از این که نقد هشته و وقت صرف دیوان سرایی کرده اند، پشیمان شوند.هزار آفرین بر می سرخ باد

که از روی ما رنگ زردی ببرد

روز سوم به بخش چانگ لی رفتیم و از دو شرکت بزرگ تولید شراب انگور بازدید کردیم. هر دو از مارکهای معروف شراب در چین هستند که پروانه از شرکتهای معروف فرانسوی هم دارند. شرکت اول، شراب قرمز جین شی، متعلق به بخش خصوصی، به منظور تولید زنجیره ای مناسب و مرتبط با عو امل این صنعت، مجموعه و مجتمعی نسبتاً بزرگ از اقامتگاهها، خانه های ویلایی و آپارتمانی قابل فروش، بیمارستان و خدمات رفاهی مجهز دیگر که در اطراف آن تاکستانهای تولیدی و پژوهشی، همگی جهت جذب مردم و بازدیدکنندگان آماده شده است. به این ترتیب یک چرخۀ کامل از صنعت شراب و گردشگری به وجود آمده است. این چرخه از زمان ساخت تا آماده سازی و شروع فعالیت مشاغل مستقیم و غیرمستقیم متعددی ایجاد کرده است.

بنازیم دستی که انگور چید

مریزاد پایی که در هم فشرد

دوم، بزرگترین شرکت شراب سازی چین است که زیرشاخه ای از وزارت خوراک و غلۀ چین محسوب می شود. تاکستانهای پژوهشی این شرکت که ساختمانهای متعدد آن را در بر گرفته اند، در پس زمینه ای از کوههای شمال شهر همچون منظره ای از بهشت است که با اجرای بسیار زیبای نمایش و آوازی از داستانهای عاشق و معشوق و رقص دختران زیبا و پسران رشید گروه نمایش در لباسهای محلی و ابزار کار مرتبط با تاکستان، کاملتر می شد.

فریب دختر رز طرفه می زند ره عقل

مباد تا به قیامت خراب طارم تاک

سرداب شراب شرکت تولیدی و پژوهشی شراب قرمز خشک دیوار چین، بسیار عظیم و پر از خمره های بزرگ، هر گروه با ویژگیها و قدمت خود بود. برای تزئین چراغهای تیر و حتی سطل زباله نیز از عنصر خمره و چلیک استفاده شده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی