صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

چری تیگو 5x، خودروی چینی مورد تحسین کارشناسان آلمانی

2017-09-28 21:13:41 国际在线

روزگاری بود که ظرافت و ساخت دقیق محصولات صنعتی آلمان همگان را به شگفتی وامیداشت. امروز همراه با توسعه شرکتهای خودروسازی ملی٬ تولیدات خودروسازان مستقل چین به سطحی بالا رسیده است؛ تا جایی که برخی از این خودروسازان دیگر تنها به بازارهای داخلی بسنده نمی‌کنند و آماده ورود به بازارهای جهانی هستند. در طول چند روز گذشته این شانس نصیب ما شد که به دعوت شرکت خودروسازی چری به آلمان سفر کنیم و اولین تجربه رانندگی با خودروی چری تیگو 5x را پشت سر بگذاریم. این تجربه در کارخانه بوش در شهر اشتوتگارت آلمان صورت گرفت. با توجه به امکانات حرفه‎ای کارخانه بوش٬ توانستیم از نزدیک شاهد تغییراتی که در قالب راهبرد چری ۲ در خودروی تیگو 5x صورت گرفته نیز باشیم. در ادامه مروری خواهیم بر عملکرد خودروی چری تیگو 5x که مورد تحسین کارشناسان آلمانی قرار گرفته است.

طراحی تیگو 5x بر پایه‎ی میراث طراحی خودروی بتا و با به کارگیری مفهوم جدید زندگی در حرکت و الگوی خودروی خانوادگی چری در کنار استفاده از عناصر مد روز صورت گرفته است. استفاده از محدوده وسیعی از صفحات کروم‎اندود و مواد براق باعث شده ظرافت نما و طراحی این خودرو افزایش پیدا کند.

جلو پنجره مشبک و چند ضلعی خودرو به رنگ سیاه در میان یک قاب کروم اندود دو لایه قرار گرفته و لوگوی تو خالی که در مرکز جلوپنجره قرار دارد به خودرو نوعی حس قدرت و استحکام می‎دهد.

چراغ‎های جلوی ماشین به شکل لوزی و بسیار خاص هستند و قرار گرفتن چراغ‎های نور روز (DLR) به شکل جِی در امتداد خطوط بدنه به خوبی مفهوم "الگوی ساده و دینامیکی" خودرو را به نمایش می‎گذارد.

مشکی بودن قسمت وسط و پایین جلوپنجره ماشین در کنار قابی که به شکل "یشم رو یی" (Ruyi) علاوه بر نشان دادن نقش برجسته عناصر چینی در طراحی این خودرو به خوبی حس زیباشناختی آن را به نمایش می‎گذارد.

طولی بودن محور چرخ‎های تیگو 5x باعث شده است از بیرون کوچک‎تر به نظر برسد.

خطوط مجسمه‎گونه‎ به خوبی شکل سه بعدی الگوی قسمت عقب را نمایان می‎سازد؛ وجود جزئیات فراوان در چراغ‎ها و قطعات بخش عقب ماشین جوانی و استحکام را به تصویر می‎کشد.

1234...>

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی