صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

تحلیل کارشناسان چینی و خارجی از همکاری اقتصادی و تجاری چین و آمریکا

2017-11-08 15:24:21 国际在线

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از 8 تا 11 نوامبر به طور رسمی از چین دیدار می کند. هیات بازرگانی آمریکا متشکل از مقامات و مؤسسه داران آمریکا که همراه ترامپ به چین سفر می کند، در فعالیتهایی در چین شرکت و توافقنامه های همکاری با چین را امضا خواهد کرد.

در ماه اکتبر سال جاری، مراسم پایان فاز سوم ساخت کارخانه بی وای دی چین در شهر لنگکستر ایالت کالیفرنیای آمریکا برگزار شد. این کارخانه ساخت اتوبوس بزرگ برقی به مساحت 41 هزار متر مربع، نخستین کارخانه ساخت اتوبوس با سرمایه‌گذاری چین در آمریکا و نیز بزرگترین کارخانه تولید اتوبوس برقی در آمریکای شمالی است. بنا به گزارشها، از سال 2013 میلادی تا کنون، شرکت بی وای دی در زمینه تولید اتوبوس برقی در آمریکا حدود 230 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده و سهم بیش از 80 درصدی در بازار آمریکا را از آن خود کرده است.

لی وی مدیر بخش روابط عمومی شرکت بی وای دی در این باره گفت: «شرکت بی وای دی در دو زمینه به توسعه بازار محلی آمریکا کمک کرده است. نخست این که تمامی محصولات تولید کارخانه بی وای دی در آمریکا از محصولات انرژی جدید است که برای حفاظت از محیط زیست محلی و سلامت مردم محلی سودمند است. دوم آنکه حدود 95 درصد کارکنان کارخانه بی وای دی در آمریکا را آمریکاییها تشکیل می دهند. به طوری که بیش از 800 کارمند آمریکایی در کارخانه لنگکستر استخدام کرده ایم. در آینده نیز برنامه داریم بیش از یک هزار شغل جدید ایجاد کنیم.»

پیشبرد همکاری اقتصادی و تجاری چین و آمریکا یکی از اهداف اصلی سفر دونالد ترامپ به چین است. هر دو کشور از گسترش همکاری اقتصادی و تجاری انتظاراتی دارند. رییس بخش روابط عمومی شرکت بی وای دی با اشاره به همکاری دو طرف در زمینه خودروهای انرژی نوین گفت: «دو طرف می توانند در زمینه خودرو انرژی نوین بیشتر همکاری کنند. قبل از ورود شرکت بی وای دی به بازار آمریکا، چین تجربه هفت ساله در این زمینه اندوخته و از داده‌های زیادی برای مدیریت و نگهداری برخوردار است. سبب استقبال مردم آمریکا از محصولات ما این است که ما خلاء فنی آمریکا در این زمینه را پر کرده ایم. به نظر من دو طرف می توانند در این زمینه به همکاری بیشتری بپردازند.»

بر اساس داده‌های منتشر شده، از سال 2001 تا 2016، کسری تجاری آمریکا با چین از 83 میلیارد دلار به 347 میلیارد دلار افزایش یافته که حدود 46 درصد کسری تجاری کل آمریکا را شامل می شود. لو جین یونگ استاد گروه اقتصاد و تجارت بین المللی دانشگاه اقتصاد و تجارت خارجی چین در این باره گفت: «بسیاری محصولات صادراتی چین به آمریکا در گذشته از سوی کره جنوبی به آمریکا صادر شد. به عبارت دیگر، شرکتهای کره جنوبی در چین کارخانه ایجاد کرده و محصولات خود را تولید و سپس به آمریکا صادر می کردند. همچنین بسیاری شرکت‌های ژاپنی و اروپایی نیز از همین طریق به آمریکا صادرات می کردند.»

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی