صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

بازتاب جامعه جهانی از سخنرانی رییس جمهوری چین در نشست سران صنایع و بزرگانی اپک

2017-11-11 17:17:13

روز جمعه 10 نوامبر، نشست سران صنایع و بازرگانی سازمان همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام در ویتنام برگزار شد. شی جین پینگ در این نشست نطقی تحت عنوان استفاده از فرصت تغییر ساختار اقتصاد جهانی و جست و جوی توسعه بزرگ تر منطقه آسیا و اقیانوس آرام ایراد کرد. شخصیت‌هایی از محافل مختلف مناطق و کشورها به این سخنرانی رییس جمهوری چین واکنش مثبت نشان داده اند.

لی رونگ، مدیر کل شرکت GAIA ویتنام با اشاره به بخشی از سخنان رییس جمهوری چین درباره انقلاب علمی و فنی و صنعتی در جهان گفت: کشورها و جوامع اقتصادی منطقه آسیا و اقیانوس آرام باید با تقویت همکاری به افزایش سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و تقویت ارتباطات بپردازند تا مناطق توسعه نیافته هم شاهد رشد و توسعه شوند.

کیم کامپبل، رییس انجمن استخدام و تولید کنندگان نیوزیلند نیز با قدردانی از سخنرانی رییس جمهوری چین درباره تعامل کشورها برای پیشبرد توسعه مشترک گفت: طرح یک کمربند- یک جاده که از سوی چین ارایه شده، طرحی مناسب است و همه کشورهای جهان می توانند از همکاری طرف‌ها در ساخت تاسیسات زیربنایی بهره‌مند شوند.

مدیر کل صندوق توسعه منطقه خاور دور و بایکال روسیه نیز اظهار داشت که موضوعات مطرح شده در سخنرانی رییس جمهوری چین درباره تعمیق همه جانبه اصلاحات و نوآوری در ابعاد مختلف بسیار وی را تحت تاثیر قرار داده است. وی افزود: چین پس از اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز در حدود 40 سال گذشته، به پیشرفت قابل ملاحظه جهانی رسیده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی