صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

خوش بینی اعضای اپک به دورنمای توسعه اقتصادی چین

2017-11-12 14:22:12

بسیاری مقامات جوامع اقتصادی سازمان همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در بیست و پنجمین نشست غیر رسمی سران این سازمان نسبت به دورنمای توسعه اقتصادی چین خوشبین بوده و انتظار دارند در همکاری بین المللی در چارچوب طرح یک کمربند یک جاده شرکت کرده و به طور مشترک به شکوفایی و توسعه منطقه یاری کنند.

جانگ جونگ رییس بخش اقتصاد بین المللی وزارت خارجه چین روز شنبه در نشست خبری با تأیید بر دستآوردهای مثبت و موفقیت این نشست اعلام کرد: توسعه چین نیروی محرکه جدید را به منطقه آسیا و اقیانوسیه تزریق کرده و نیز بازار گسترده‌تری را برای منطقه فراهم کرده است. چین ضمن کاهش محدودیت برای فعالیت موسسات خارجی در بازار چین، فرصت‌های جدید را برای سرمایه‌گذاری خارجی در این کشور ایجاد خواهد کرد. وی افزود: پیش بینی می شود در 15 سال آینده، چین محصولات به ارزش 240 هزار میلیارد دلار را وارد کرده و 20 هزار میلیارد سرمایه خارجی را به خود جلب کرده و نیز 20 هزار میلیارد دلار در خارج از کشور را سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

وی در اشاره به اهمیت اجرای طرح یک کمربند یک جاده اظهار داشت: با اجرای این طرح، به تقویت ارتباطات در منطقه و ایجاد نیروهای محرکه جدید رشد اقتصادی، ایجاد اقتصاد باز و تعمیق روابط مشارکتی در منطقه آسیا و اقیانوسیه یاری شده و فرصت‌های بی سابقه همکاری در منطقه فراهم خواهد شد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی