صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

برگزاری سومین مجمع رسانه‌های دالان اقتصادی چین و پاکستان در اسلام آباد

2017-11-28 09:53:52

سومین مجمع رسانه‌های دالان اقتصادی چین و پاکستان 27 نوامبر (6 آذر) در اسلام آباد، پایتخت پاکستان برگزار شد. بیش از صد نفر از نمایندگان، کارشناسان و پژوهشگران چین و پاکستان در این مجمع حضور دارند.

یائو جینگ، سفیر چین در پاکستان در سخنرانی خود در این مجمع گفت: پس از اجرای ساخت دالان اقتصادی چین و پاکستان، با پشتیبانی دو طرف چین و پاکستان، نتایج آن روز به روز ظاهر می شود و یک آینده روشن را نشان می دهد. هدف از ساخت این دالان پیشبرد همکاری دوستانه و مبادلات متقابل این منطقه است و نه تنها مردم دو کشور چین و پاکستان از این بهره مند می شوند، بلکه منطقه نیز توسعه می یابد. وی گفت: رسانه‌ها در تقویت تفاهم متقابل دولت و مردم دو کشور و روابط دو طرف نقش مهمی ایفا می کنند.

 مشاهد حسین سید، رییس کمیسیون دالان اقتصادی چین و پاکستان و رییس انجمن چین و پاکستان در این مجمع گفت: ساخت این دالان، پیشرفت در ساخت و توسعه تأسیسات زیربنایی حمل و نقل، تامین انرژی و بندر گوادر پاکستان را در پی آورده که نه تنها به ستون اصلی دوستی چین و پاکستان در عصر جدید تبدیل شده، بلکه نیروی مهمی برای پیشبرد وحدت داخلی پاکستان و رونق این کشور به شمار می رود. وی تاکید کرد: دالان بین چین و پاکستان نه تنها اقتصادی، بلکه فرهنگی و اطلاعرسانی نیز هست. بدین جهت، تقویت مبادلات فرهنگی از جمله مبادلات بین رسانه‌های دو طرف بسیار مهم است.

این دور مجمع یک روز طول می کشد. شرکت‌کنندگان مبنی بر مبادلات فرهنگی و اطلاع‌رسانی در ساخت دالان اقتصادی چین و پاکستان و همکاری بین رسانه‌ها به طور عمیق تبادل نظر کردند و به بسیاری از توافقات مورد اجماع دست یافتند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی