صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

وزارت خارجه چین:طرف‎های مختلف باید محتاطانه با مسئله بیت‌المقدس برخورد کنند

2017-12-06 21:11:52

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز ششم دسامبر برابر با 25 آذر در پکن گفت که مسئله‎ جایگاه بیت المقدس حساس و پیچیده است. طرف‎های مختلف باید بر اساس صلح و ثبات منطقه، محتاطانه با این مسئله برخورد کنند و از ایجاد تقابل جدید منطقه ای و تخریب بنیاد ایجاد شده برای حل مسئله فلسطین پرهیز کنند.

بر اساس گزارش‌های رسیده، یکی از مقامات عالی‌رتبه دولت آمریکا خبر داده بود که امکان دارد دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در روز ششم ماه جاری بیت‎المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل پذیرفته و در عین حال بر ادامه تاخیر انتقال سفارت آمریکا در اسرائیل به مدت شش ماه تاکید کرد. در کنفرانس مطبوعاتی همین روز، گنگ شوان سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد، چین پیشرفت اوضاع را از نزدیک دنبال می‎کند و نسبت به تشدید درگیری در منطقه نگران است. گنگ شوان گفت،

چین همواره از روند صلح خاورمیانه پشتیبانی کرده و از امور عادلانه احیای حقوق قانونی مردم فلسطین و تاسیس کشور مستقل فلسطین با حق حاکمیت کامل بر اساس مرزهای تعیین شده در سال 1967 و با پایتخت بیت‎المقدس شرقی حمایت می‎کند. چین از طرف‎های مختلف درخواست می‎کند با پایبندی بر قطعنامه‌های سازمان ملل، از طریق گفت‎وگو اختلافات موجود را حل کرده و برای تحقق صلح و ثبات منطقه تلاش کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی