صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

پیام تبریک شی جین پینگ به نخستین مجمع حقوق بشر جنوب جنوب

2017-12-07 16:20:26

7 دسامبر نخستین دور مجمع حقوق بشر جنوب جنوب در پکن گشایش یافت. شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین با ارسال پیام تبریک به برگزاری مجمع تبریک گفت و تاکید کرد که توسعه امور حقوق بشر سراسر جهان با تلاشهای مشترک کشورهای در حال رشد جدایی ناپذیر نیست. وی ابراز امیدواری کرد که جامعه جهانی با روحیه عادلانه، باز و فراگیر، به تمایل مردم کشورهای در حال رشد احترام بگذارد و آن را منعکس و به استفاده کامل مردم کشورهای در حال رشد از حقوق بشر کمک کند تا شکوفایی و توسعه مشترک انسان تحقق یابد.

شی جین پینگ در پیام خود نوشت: استفاده کامل هر نفر از حقوق بشر رویای بزرگ جامعه بشری است. در دوره‌های جدید، مردم کشورهای در حال رشد برای تحقق آزادی ملت و استقلال کشور، کسب آزادی و برابری، بهره‌برداری از شرافت و سعادت، تحقق صلح و توسعه برای درازمدت مبارزه و تلاش کرده و برای توسعه امور حقوق بشر جهان سهم مهمی ادا نموده اند.

وی افزود: حزب کمونیست چین و دولت چین همواره با پایبندی بر اندیشه مردمسالاری، همواره منافع مردم را در جایگاه بسیار عالی قرار داده و آرزوی مردم نسبت به زندگی زیبا را به عنوان هدف تلاشهای خود دانسته و به طور پیوسته سطح احترام و تضمین حقوق اساسی مردم چین ارتقا می دهد. نوزهمین نشست کنگره ملی حزب کمونیست چین که چندی پیش برگزار شد، نقشه آبی بزرگ توسعه چین را نقاشی کرده است که حتما به طور موثر به توسعه امور حقوق بشر چین کمک و برای امور پیشرفت انسان سهم بزرگتری ادا خواهند نمود.

 شی جین پینگ گفت: در جهان امروز، جمعیت کشورهای در حال رشد بیش از 80 درصد شامل می شود. امور حقوق بشر باید براساس اوضاع کشورها و تقاضای مردم کشورها به پیش سوق داده شود. چین مایل است به اتفاق مردم کشورهای جهان از جمله کشورهای در حال رشد با همکاری به توسعه کمک، با توسعه به توسعه امور حقوق بشر یاری و به طور مشترک جامعه بشری با سرنوشت مشترک را ایجاد کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی