صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

نقش کمک کننده داده های بزرگ درگردشگری چین

2018-01-09 21:01:24

نقش کمک کننده داده های بزرگ درگردشگری چین


منبع عکس: http://cnta.gov.cn/English_Column/201712/t20171226_851284.shtml


براساس شهرت آنلاین، معبد آسمانی پکن یکی از ده مقصد گردشگری درجه برترAAAAAچیناست. داده های بزرگ نقش مهمی در گردشگری چین دارد.

نظرات مسافران مستقل که به طور منظم و آنلاین به اشتراک گذاشته می شود، داده های بزرگ و راهنماهای بسیار برای صنعت گردشگری درباره اطلاعات مربوط به مقاصد، رستوران ها و هتل ها ارایه می دهد.

بر اساس بررسی های اینترنتی مسافران به طور فزاینده درباره برنامه های گردشگری خود تصمیم گیری می کنند. بنابراین، روز به روز بر شهرت آنلاین افزوده می شود. با انجام تحلیل های بیشتر درباره اطلاعات بخش گردشگری، بر کمیت تحلیلات نیز افزوده می شود.

دانشگاه مطالعات بین المللی پکن اخیرا فهرست 10 مقصد گردشگری درجهAAAAAچین را که با تجزیه و تحلیل داده های بزرگ از شهرت آنلاین به دست آمده، منتشر کرد. لازم به ذکر است برای درجه بندی نقاط دیدنی چین سیستم امتیاز دهی پنج گانه شامل زمینه هایی مانند خدمات و محیط زیست به اجرا گذاشته شد.طبق این سیستم امتیازدهی، بهترین نقطه گردشگری چین به عنوان AAAAAمعرفی می شود.

از میان فهرست 10 مقصد گردشگری درجهAAAAAچین می توان به معبد آسمانی پکن، مساکن سنتی قومیت "که جیا" استان فوجیان و شهر باستانی پینگ یائو استان شان شی اشاره کرد.

این فهرست در سومین نشست سالانه گردشگری هوشمند و بازاریابی به میزبانی دانشگاه مطالعات بین المللی پکن ارایه شده است. کارشناسان گردشگری و نمایندگان نقاط دیدنی و شرکت های مسافرتی در این نشست حضور یافتند.

مرکز داده های بزرگ گردشگری موسوم به BISU، در فاصله ژانویه تا اوایل ماه نوامبر سال گذشته میلادی در سکوهای گردشگری اصلی مانند Ctrip وMafengwo، بیش از 500 هزار مصاحبه آنلاین با گردشگران درباره تمام 250 منطقه دیدنیAAAAA چین انجام داده است. این بررسی ها به 10 دسته از جمله حمل و نقل، ایمنی و راهنمای سرویس های بهداشتی، تقسیم شده است.

سیزدهمین برنامه توسعه پنج ساله چین (2016-20) خواستار ایجاد یک سیستم ارزیابی از مقاصد گردشگری بر اساس نظرات مسافران شد. این برنامه همچنین خواستار ایجاد فهرست ارایه دهندگان خدمات گردشگری و برندسازی آنان شد.

گزارش آکادمی گردشگری چین نشان می دهد بیش از 62 میلیون چینی در نیمه نخست سال گذشته میلادی به خارج از کشور سفر کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال 2016 پنج درصد افزایش یافته است.این در حالیست که نزدیک به 70 میلیون گردشگر خارجی در این مدت به چین سفر کردند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی