صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

واکنش چین نسبت به اظهارات ایران درباره عدم کمک چین در امدادرسانی به گم‎شدگان ایرانی

2018-01-12 11:49:08

سخنگوی وزارت خارجه چین روز پنجشنبه 11 ژانویه (21 دی) در نشست خبری خود درباره امدادرسانی به خدمه‌ی ایرانی در آب‎های شرقی چین توضیح داد.

لوکانگ در پاسخ به اظهارت سخنگوی شرکت نفت کش ملی نفت در رابطه با عدم حضور چین در عملیات امداد و نجات خدمه‎ی ایرانی که براثر برخورد در آب‎های شرقی گم شده‎اند و همچنین خودداری چین از کشتی‎‎های آتش‎نشانی و تجهیزات امدادرسانی خود با وجود حضور انبوه این تجهیزات در اطراف نفت‎کش شعله‎ور ایرانی گفت:

این سخنان مغایر با حقیقت است. از زمان بروز این حادثه، دولت چین به آن بسیار اهمیت نشان داده است و با اعزام تیم‎های امدادرسانی کار جست‎و‎جو را در دریا آغاز کرده و تا حد امکان برای نجات خدمه‎ی نفتکش ایرانی تلاش کرده است. مقامات چین همچنان با سفارت ایران در پکن در تماس هستند. مرکز جست‎و‎جوی دریایی چین با اعزام تعداد زیادی از نیروهای خود کار امداد و نجات را به شکل مؤثر دنبال می‎کند. این کشتی حامل 130 هزار تن میعانات گازی بوده که پس از برخورد آتش گرفته و منفجر می‎شود. با توجه به وضعیت بد در آب‎های محل بروز حادثه، کارهای امداد و نجات با سختی خارج از تصور مواجه است. امدادرسانان چینی با نادیده گرفتن هرگونه مخاطرات جانی و تهدیدات ایمنی بارها تلاش کرده‎اند برای انجام عملیات نجات و خاموش کردن آتش به نزدیکی نفت‎کش حرکت کنند و این درحالی است که چین با نیروهای امدادی دیگر کشورها از جمله ژاپن و کره جنوبی نیز برای شرکت در این عملیات هماهنگ بوده است.

ما در چین ضرب‎المثلی داریم که می‎گوید جان انسان‎ها از هر چیزی مهم‎تر است. دولت چین نیز همین‎طور فکر می‎کند و تا حد امکان برای نجات خدمه‎ی ایرانی تلاش خواهد کرد. امیدواریم همه‎ی طرف‎ها به اخبار منتشر شده از سوی مرکز امداد و نجات دریایی چین توجه کنند و به آسانی هر خبری را باور نکنند و از ایجاد مانع در مسیر عملیات امداد و نجات جلوگیری کنند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی