صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

همکاری چین و اداره‎ی برنامه‎ی توسعه‎ی سازمان ملل برای ارسال کمک‌های انسان دوستانه به نپال

2018-01-12 11:45:00

به گزارش سرویس مطبوعاتی چین، یو هونگ سفیر چین در نپال و رنو مایر، مدیر اداره‎‌ی برنامه‎ی توسعه سازمان ملل در نپال، پنجشنبه 11 ژانویه( 21 دی) در کاتماندو توافقنامه‎ای برای اجرای پروژه‌های کمک‎رسانی به مناطق‎ آسیب‎دیده‎ی نپال امضا کردند.

در ماه اوت سال 2017، دشت ترای در جنوب نپال دچار بارش‎های شدید در 60 سال گذشته شد و 35 منطقه در اثر سیل آسیب دیدند و بیش از 80 درصد از اراضی این مناطق زیر آب فرو رفتند. حدود 160 نفر بر اثر سیل کشته شدند و در اثر تخریب بیش از 43 هزار خانه، 21 هزار خانواده بی‎خانمان شدند. دولت نپال پیش‎بینی می کند حدود 1.7 میلیون نفر در این بلا آسیب دیده‌اند.

دولت چین و اداره برنامه توسعه سازمان ملل در ماه نوامبر سال 2017 یک توافقنامه همکاری اقتصادی و فنی را در پکن به امضا رساندند. طبق این توافقنامه، دولت چین در چهارچوب صندوق همکاری جنوب-جنوب، مبلغ 4 میلیون دلار بودجه را برای اداره برنامه توسعه تامین می‎کند و از طریق دفتر این سازمان در نپال، محموله کمک‎های انسان‌دوستانه از جمله پتو، وسایل آشپزی، چادر، دستگاه تصفیه‎ی آب و بسته‎های بهداشتی را به جنوب نپال خواهد فرستاد. این پروژه، 31 هزار و 800 خانواده‌‎ی آسیب‎دیده در هفت منطقه از دو استان نپال را تحت پوشش قرار می‎دهد.

پس از امضای توافقنامه، نخستین محموله کمک‎رسانی طی یک هفته به دست آسیب‎دیدگان می‌رسد. 

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی