صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

وزارت خارجه چین: با تمام نیرو در حال جست و جو و نجات خدمه ناپدید شده نفت کش سانچی هستیم

2018-01-12 20:26:18

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز جمعه 12 ژانویه برابر (22 دی) در شهر پکن تاکید کرد: پس از حادثه تصادف نفت کش در دریای شرقی، دولت چین با تمام نیرو در حال جست و جو و نجات خدمه ناپدیدشده است و براساس درخواست ایران، کمک‌های لازم برای رسیدن هرچه زودتر 12 امدادرسان حرفه ای ایرانی به شهر شانگهای ارسال کرده است.

لوکانگ در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی امروز در پاسخ به سوالی درباره این که آیا چین با اعزام تیم حرفه ای ایران به چین برای انجام فعالیت نجات موافقت کرده یا خیر، اظهار کرد، بار دیگر تاکید می کنم که پس از بروز این حادثه، دولت چین از ابتدا به فعالیت نجات و جست و جوی خدمه ناپدیدشده اهمیت داده و با تمام نیرو برای انجام این کار در تلاش است. امدادرسانان چینی در حالی که امنیت جانی خود نیز به خطر افتاده است، برای اطفا حریق و جست و جو برای یافتن ناپدیدشدگان، خود را به نزدیکی کشتی حادثه دیده رساندند. در عین حال، چین نیز برای حضور نیروهای امدادرسان کره جنوبی و ژاپن در این حادثه میانجی گری کرده و همچنان با برخورد حرفه ای و مسوولیت شناسانه در کار جست و جو و نجات شرکت می کند. امیدواریم طرف های مختلف بر اساس اطلاعات منتشر شده از وزارت حمل و نقل چین، با اوضاع واقعی فعالیت های جست و جو و نجات آشنا شوند.

سخنگوی وزارت خارجه چین افزود، پس از بروز حادثه، چین و نهادهای امدادرسانی ایرانی تبادلات موثر را حفظ کرده و تاکنون چین با توجه به درخواست ایران، کمک‌های لازم برای رسیدن هرچه زودتر 12 پرسنل حرفه ای امدادرسان ایرانی به شانگهای و مشارکت آن ها در کارهای جست و جو و نجات قرار داده و مسوولانی از اداره امور دریایی شانگهای نیز تازه‌ترین اوضاع برای فعالیت جست و جو و نجات را به سفیر چین در ایران ابلاغ کرده اند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی