صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

سفیر جدید چین در سازمان ملل: نسبت به ارتقاء سطح همکاری چین با سازمان ملل اطمینان داریم

2018-02-14 10:47:35

سفیر جدید چین در سازمان ملل: نسبت به ارتقاء سطح همکاری چین با سازمان ملل اطمینان داریم

هیئت چین در سازمان ملل 12 فوریه (23 بهمن) به وقت نیویورک در مقر این سازمان مهمانی ای به مناسبت عید بهار برگزار کرد. ما جائو شو سفیر جدید چین در سازمان ملل اطمینان کامل کشورش به ارتقاء سطح همکاری با این سازمان را ابراز کرد. مقامات بلندپایه سازمان ملل حاضر در مهمانی نیز از نقش مثبت و توانایی رهبری چین در امور بین المللی تقدیر کردند.

حدود چهارصد نفر از جمله میروسلاو لاچاک رییس هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل، امینه محمد معاون دبیرکل سازمان ملل، سفرای کشورها در سازمان ملل، جانگ چی یوئه سرکنسول چین در نیویورک، کارمندان چینی مقیم آمریکا و خبرنگاران در این مهمانی شرکت کردند.

ما جائو شو در مهمانی، ابتدائاً فرا رسیدن سال نوی چینی را به مهمانان تبریک گفت.

سپس، او سال 2017 را سال مهمی برای چین و جهان دانسته و گفت:

«به عنوان عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل و یک کشور مسؤول، چین تکالیف و وظایف بین المللی خود را رعایت خواهد کرد و ضمن پشتیبانی قوی از اعتبار و جایگاه سازمان ملل، چندجانبه گرایی و ایفای نقش مثبت سازمان ملل در امور بین المللی، فعالانه در اصلاح و سازندگی سیستم حکومت جهانی شرکت می کند و پیشنهادهای عاقلانه خود را در این راستا ارایه خواهد داد. او تاکید کرد چین همیشه سازنده صلح جهانی، یار توسعه جهانی و محافظ نظم بین المللی بوده و مایل است در کنار جامعه جهانی برای ایجاد جامعه با سرنوشت مشترک بشری تلاش کند.»

مهمانان نیز ضمن ستایش نتایج چین در زمینه های مختلف، نقش مهم آن کشور در امور بین المللی را مورد تایید قرار داده و ابراز امیدواری کردند چین نقش بیشتری در ترویج جریان چندجانبه گرایی و حل مسایل بین المللی و منطقه ای ایفا کند.

سفیر جدید چین در سازمان ملل: نسبت به ارتقاء سطح همکاری چین با سازمان ملل اطمینان داریم

میروسلاو چالاک رییس هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل از پشتیبانی قوی چین از چندجانبه گرایی و نقش مثبت آن کشور در امور سازمان ملل تقدیر و بر نیازمندی سازمان ملل به حضور چین تاکید کرد. او گفت:

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی