صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

گردهمایی شورای دولتی و کمیته‌ی مرکزی حزب کمونیست برای جشن عید بهار

2018-02-14 20:03:06 CRI

کمیته‌ی مرکزی حزب کمونیست و شورای دولتی چین قبل از ظهر روز چهارشنبه 14 فوریه (25 بهمن) در تالار خلق چین با برگزاری گردنمایی فرا رسیدن عید بهار به مردم تبریک گفت. شی جین پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست، رئیس جمهوری و رئیس کمیته نظامی مرکزی چین با حضور در این گردهم آیی به نمایندگی از کمیته مرکزی حزب و شورای دولتی، فرا رسیدن عید بهار را به مردم اقوام مختلف سرزمین اصلی چین و شهروندان هنگ‎کنگ، ماکائو، تایوان و چینی تبارهای مقیم خارج از کشور تبریک گفت.

رهبران حزب و دولت چین مانند لی که‎چیانگ، جانگ ده‌‎جیانگ، یو جنگ‎شنگ، جانگ گائولی، لی جان‌شو، وانگ یانگ، وانگ هو‌نینگ، جائو له‌جی و هانگ جنگ در این نشست شرکت کردند.

شی جین‎پینگ گفت: زمان عینی‎ترین شاهد است. در سال گذشته، تمام نیروهای حزب، ارتش و مردم از قومیت‎های مختلف متحد شدند و در پیشبرد امور سوسیالیستی با

ویژگی چین به دستاوردهایی مهم و بزرگ دست یافتند.

شی جین‎پینگ خاطر نشان کرد: عید بهار آغازی جدید و نمادی از یک امید تازه است. سال 2018 میلادی آغازی برای اجرای همه‌جانبه‎ی روحیه‌ی نوزدهمین کنگره‌ی حزب کمونیست و سالی کلیدی برای ایجاد همه‌جانبه جامعه‎ای با رفاه نسبی و اجرای سیزدهمین برنامه 5 ساله توسعه‎ی کشور و نیز چهلمین سالگرد اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز چین است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی