صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

بیست و هشتمین دور نمایشگاه شرق چین در شانگهای افتتاح شد

2018-03-02 10:25:28

به گزارش خبرنگار رادیو بین المللی چین صبح 10 اسفند یکم مارس 28 مین نمانیشگاه بین المللی معاملات وارداتی و صادراتی شرق چین در مرکز نمایشگاه بین المللی جدید شانگهای افتتاح شد. در این نمایشگاه فعالیتهای مختلفی از جمله مجمع تجارت واردات و صادرات شرق چین با حضور سخنرانانی از چین و ایران برگزار شد.

مقامات چینی در این مجمع بر اهمیت نقش طرح یک کمربند یک جاده در پیشبرد طرحهای اقتصادی مختلف برای کشورهای مسیر و حاشیۀ این طرح تأکید کردند.

اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق بازرگانی و صنعت ایران و چین در سخنان خود گفت که در ایران از طرح یک کمربند یک جاده حمایت کرده است. وی با مرور آمار تجاری بین ایران و چین، وضعیت را رو به پیشرفت توصیف کرد و از چین به خاطر پیشتیبانی از ایران در دورۀ تحریم قدردانی کرد.

در این مجمع یادداشت تفاهم همکاری بین نمایشگاه بین المللی شرق چین با اتاق بازرگانی و صنعت ایران و چین توسط نمایندگان دو طرف به امضاء رسید و قرار شد برای افزایش میزان همکاری بین چین و ایران تلاش کنند. سال آینده نمایندگان شرکتهای ایرانی در نمایشگاه بین المللی واردات و صادرات شرق چین شرکت خواهند کرد.

این نمایشگاه از یکم تا چهارم مارس به مدت چهار روز برگزار می شود و یکی از ویژگیهای این دورۀ نمایشگاه تلاش برای پیوند با نمایشگاههای بین المللی دیگر است. برگزارکنندگان با تقویت نیروی خود برای جلب شرکت کنندگان در پی اندیشۀ توسعۀ جدید در عصر جدید، پیشبرد همکاری منطقه ای تلاش می کنند. مساحت این نمایشگاه 123600 متر مربع و 5707 غرفه دارد. موضوعات اصلی این نمایشگاه شامل پوشاک، نساجی، لوازم خانگی، کالاهای تزئینی و لوازم مدرن زندگی است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی