صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

واکنش چین به اقدام افزایش تعرفه سنگین بر برخی فلزات از سوی آمریکا

2018-03-09 12:13:11

یکی از مقامات وزارت بازرگانی چین روز جمعه 9 مارس با اشاره به اعلام تعرفه‌های سنگین آمریکا بر واردات فولاد، آهن و آلومینیوم اعلام کرد: آمریکا به بهانه امنیت ملی این اقدام حمایت‌گرایانه تجاری را صورت داده است. چین بر اساس برآورد خسارات خود ناشی از این اقدام، برای دفاع از منافع خود تدابیر مقتدرانه در پیش می گیرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز پنج شنبه بدون توجه به اخطار کارشناسان و بنگاه‌های اقتصادی، تعرفه‌های سنگین برای واردات برخی فلزات اعمال کرد. بر مبنای اعلام کاخ سفید، تعرفه 25 درصدی برای واردات فولاد و تعرفه 10 درصدی برای واردات آلومینیوم در نظر گرفته شده است. تنها کانادا و مکزیک به علت جاری بودن مذاکرات تجاری توافق نفتا (قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی) از این طرح مستثنی شده‌اند.

وانگ هه جونگ، رییس اداره یارانه و بررسی تجاری وزارت بازرگانی چین در این باره گفت: اکثر مطلق محصولات وارداتی فولاد و آلومینیوم آمریکا غیر نظامی بوده و این امر به امنیت ملی آمریکا ربطی ندارد. آمریکا با سوء استفاده از قانون داخلی، گستاخانه سازوکار تجارت چند جانبه از جمله سازمان تجارت جهانی را خدشه‌دار کرده و به نظم عادی تجارت بین المللی بسیار آسیب خواهد رساند. چین قاطعانه با این اقدام آمریکا مخالفت می کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی