صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

چینی‌ تبارهای مقیم خارج از کشور تصویب لایحه اصلاح قانون اساسی را سازگار با نیاز مردم دانستند

2018-03-12 15:02:38

یکشنبه 11 مارس (20 اسفند)، در نخستین نشست سیزدهمین کنگره ملی نمایندگان خلق چین با آرای بالا «لایحه اصلاح قانون اساسی جمهوری خلق چین» به تصویب رسید. چینی‌ تبارهای مقیم در خارج از کشور اظهار کردند که تصویب لایحه اصلاح قانون اساسی با تقاضای پیشرفت در عصر جدید سازگار است و تضمین نیرومندی برای تحقق هر چه زودتر آرمان چین ایجاد کرده است که نه تنها اراده مردم چین بلکه آرزوی مشترک چینی تبارهای مقیم خارج از کشور را نشان داده است.

 پانگ یان رئیس صندوق تاجران چینی در کانادا خاطر نشان کرد: افزوده شدن «رهبری حزب کمونیست چین اصلیترین نشانۀ سوسیالیسم با ویژگی چین است» به شرح کلی قانون اساسی و تشخیص موقعیت کمیتۀ نظارت بر قانون اساسی، اعتماد سیاسی حزب کمونیست چین را به خوبی نمایان کرده است. چنین اصلاحات بزرگی هم سازوکاری برای ادامه و تقویت رهبری همه جانبه حزب کمونیست چین ارائه کرده و هم به اجرای بهتر سیاست مدیریت کشور بر اساس قوانین، پیشبرد سیاست اصلاحات و درهای باز، تشخیص تحقق هر دو هدف صد ساله و تحقق هر چه زودتر رویای چین مبنی بر رستاخیز مجدد ملت چین کمک خواهد کرد.

ما له رئیس انجمن مساعدت به وحدت صلح‌آمیز چین در نروژ گفت: افزوده شدن اندیشۀ شی جین پینگ دربارۀ سوسیالیسم با ویژگی چین در عصر جدید به قانون اساسی دارای ارزش فراوانی است که برای اصلاح و پیشرفت کشور نیز مفید است. لغو محدودیت دو دوره ریاست جمهوری متوالی در چین، کاملا با وضعیت واقعی چین سازگار است و همچنین خواست همۀ اعضای حزب ومردم چین محسوب می شود و به بهبود نظام رهبری ملی یاری می کند

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی