صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار رییس جمهوری خلق چین با فرستاده ویژه رییس جمهوری کره جنوبی

2018-03-12 21:24:50

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین دوشنبه 12 مارس در تالار بزرگ خلق چین با چونگ ایو یوگ، فرستاده ویژه "مون جائه این" رییس جمهوری کره جنوبی و رییس دفتر امنیت ملی آن کشور دیدار و گفت و گو کرد.

شی جین پینگ اظهار کرد، آقای مون جائه این فرستاده خود را به منظور ابلاغ اوضاع دیدار از کره شمالی و سفر به آمریکا برای پیشبرد گفت و گو بین آمریکا و کره شمالی، به چین اعزام کرده است که از سوی ما مورد قدردانی قرار می گیرد. به عنوان همسایه نزدیک شبه جزیره کره، چین همواره از بهسازی روابط دو کره و پیشبرد روند آشتی و همکاری دو طرف پشتیبانی کرده و از آغاز گفت و گو بین آمریکا و کره شمالی و حل مناقشات از طریق مذاکرات طرفین پشتیبانی می کند. ما امیدوار به برگزاری موفقیت‌آمیز دیدار رهبران دو کره و گفت و گوی کره شمالی و آمریکا هستیم و مایلیم پیشرفت واقعی در روند عاری سازی شبه جزیره کره و عادی سازی روابط دو کره به دست آید. در صورتی که طرف های مختلف به روی هدف اصلی برای تحقق عاری سازی شبه جزیره کره و تحقق صلح و ثبات این منطقه متمرکز شوند، شبه جزیره کره، بهار خود را خواهد یافت.

چونگ ایو یوگ، دیدار مون جائه این از چین در سال گذشته را بسیار موفقیت آمیز عنوان کرده و اعلام کرد، برای دستیابی به تغییرات موثری اوضاع شبه جزیره کره، چین نقش هدایتی بسیار داشته است.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی