صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

ورزش های ماجراجویانه در هوای آزاد– الگوی جدید گردشگری چینی ها

2018-03-13 17:09:22

ورزش هایی که در هوای آزاد انجام می شودمانند کوه نوردی، دوچرخه سواری بین شهری و صحرانوردی که انجام آن نیاز به صرف ده ها هزار یوان برای تهیه تجهیزات ویژه یا صرف مدت زمان نسبتا طولانی است، در گذ شته جزو ورزش های پرهزینه و بزرگ و نادر بود. اما امروز به یکی از گزینه های متعارف گردشگران چینی تبدیل شده است. اتحادیه شرکت های تجهیزات این گونه ورزش ها گزارش می هد، انجام ورزش در هوای آزاد مانند کوهنوردی، سنگ نوردی، پیاده روی و دو ماراتن روال تفریحی 60 میلیون نفر چینی، یعنی چهار درصد جمعیت کل چین است.

ورزش های ماجراجویانه در هوای آزاد– الگوی جدید گردشگری چینی ها

متداول بودن انجام ورزش در هوای آزاد تنها پدیده سطحی است و در پس آن، بهبود رفاه مردم و تغییر دیدگاه آن ها در چگونگی زندگی نهفته است. ورزش در هوای آزاد جزو روش های عادی گردشگری که معمولا به تماشای مناظر و آثار باستانی اشاره می شود، مربوط نیست بلکه نوعی ورزش و الگوی جدید و سالم زندگی است و نشانگر تلاش مردم برای پاسخگویی به نیازهای روحیشان است. علاقه مندان به این گونه ورزش ها که برای انجام کوهنوردی، سنگ نوردی و دو مارتن پول و وقت کافی صرف می کنند، عمدا به دنبال نوعی زندگی سخت نیستند، بلکه می خواهند با یک زندگی پر شور و انرژی نیازهای ذهنی و روحی خود را برآورده ساخته و با غلبه بر مشکلات در این ورزش ها، انرژی خود را تخلیه کرده و شاد باشند.

این پدیده اکنون به یک بازار بزرگ تبدیل شده است. تجهیزات مخصوص ورزش در هوای آزاد از جمله کفش دو و پیاده روی، کفش کوهنوردی، چادر، کیسه خواب، با وجود آن که بسیار گران بها است، اما به دلیل تخصصی بودن، نه تنها برای ورزشکاران حرفه ای بسیار جذاب است، بلکه مورد توجه علاقه مندان عادی نیز قرار گرفته است. رونق این بازار همچنین باعث توسعه زمینه های حمل و نقل، هتل و رستوران و متعاقبا باعث رشد اقتصادی می شود. اتحادیه ورزش در هوای آزاد پیش بینی کرد در ده سال آینده ارزش بازار ورزش های هوای آزاد به یک تریلیون یوان برسد.

علی رغم توسعه انواع ورزش در هوای آزاد در چین، اما باید دید که در این کشور هنوز با مشکلات کمبود توان عرضه تجهیزات تخصصی کلاس های متوسط و بالا، مدیریت ناقص بر صنف و امنیت رو به روست.

ورزش های ماجراجویانه در هوای آزاد– الگوی جدید گردشگری چینی ها

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی