صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

توسعه چین موجب سربلندی چینیهای مقیم خارج از کشور شد

2018-03-16 11:31:44 CRI

گزارش کار دولت که لی که چیانگ نخست وزیر چین 5 مارس در اولین نشست سیزدهمین مجلس ملی قرائت کرد، بازتابهای گرمی در میان مهاجران چینی و چینی تباران مقیم خارج از کشور به دنبال داشته است. آنان یکی پس از دیگری موفقیت بزرگ اقتصادی چین را الهام بخش و مایۀ سربلندی خود توصیف کردند.

لی ون جینگ رییس فدراسیون زنان لندن بریتانیا به خبرنگار اعزامی رادیو بین المللی چین گفت بسیاری از چینی تباران و مهاجران چینی در بریتانیا مجدانه گزارش کار دولت نخست وزیر لی که چیانگ را گوش کردند و عموما به هویت چینی خود افتخار می کنند.

«همۀ هموطنان به گزارش کار دولت نخست وزیر لی که چیانگ توجه دارند، حتی دوستان انگلیسی نیز علاقه دارند، بسیاری از آنان می خواهند از من چینی یاد بگیرند و اطلاعاتی درباره چین از من کسب کنند، برخی برای سفر به چین ابراز علاقه کردند. ما در غربت هستیم، اما به عنوان چینی به افتدار و شکوفایی میهن افتخار می کنیم. اگر میهن قدرتمند باشد، آینده حتما بهتر می شود.»

فن شوان معاون فدراسیون کل بازرگانان چینی تبار در آلمان گفت: دستاوردهای اقتصاد چین بستر محکمی برای فعالیت چینیهای مقیم خارج فراهم آورده است.»

«در گزارش کار دولت نخست وزیر لی که چیانگ دستاوردهای شگفت انگیز چین در 5 سال گذشته مرور شد که چینی تباران و مهاجران چینی در خارج را سربلند کرده است. کشور ما در ابعاد زیادی پیشرفت کرده است، به ویژه در زمینه هایی مانند تجارت الکترونیک، پرداخت همراه و اقتصاد اشتراکی در صدر جهان هستیم، ما سربلند شده ایم، این مهمترین پشتیبان ما در فعالیتمان در بازار جهانی است.»

لی که چیانگ در گزارش کار دولت دانشجویان تحصیل کرده در خارج از کشور را به بازگشت به میهن و اشتغال به نوآوری و کارآفرینی در کشور دعوت کرد. شی یو نویسنده کانادایی چینی تبار گفت، بسیاری از دانشجویان در خارج از کشور به بازگشت به میهن و توسعه صنایع جدید علاقه مندند.» دانشجویان چینی که بعد از فارغ التحصیلی در کانادا باقی مانده اند، پس از دیدن گزارش کار دولت نخست وزیر که چیانگ میل بسیاری به بازگشت به میهن پیدا کرده اند. حالا چینی تباران اعتماد به نفس بالایی دارند. با اقتدار میهن، آنها هم احساس عزت نفس در کار دارند و می خواهند به میهن بازگردند؛ به ویژه دست اندرکاران فناوری اطلاعات و علوم و فناوری امیدوارند فرصت همکاری در چین پیدا کنند، زیرا به عقیده آنان، توسعه صنایع جدید در چین سریع است و آینده درخشانی دارد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی