صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

تفسیر سی سی تی وی: از پیام مثبت آمریکا خرسندیم ولی باید اقدامات را ببینیم

2018-04-11 19:00:37

دیروز رییس جمهور شی جین پینگ در مجمع آسیایی بو آئو نطق مهمی ایراد و طی آن سیاست و تدابیر مهم دربارۀ گسترش اصلاحات و درهای باز را تشریح کرد. سخنان شی جین پینگ در جامعه جهانی ارزیابی مثبتی به دنبال داشته است. دونالد ترامپ نیز واکنش نسبتاً مثبتی نشان داد.

مفسر سی سی تی وی بر آن است تدابیر مهم چین در زمینۀ اصلاحات و درهای باز طبق سیاست و رهنمود تعیین شدۀ کشور اتخاذ می شود.

همانطور که شی جین پینگ در سخنان خود اشاره کرد، طی ۴۰سال پس از اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز، چین بر سیاست اساسی درهای باز پایبند بوده و با موفقیت تحولات بزرگ از وضعیت بسته و نیم بسته به درهای باز همه جانبه را برآورد کرده است، حالا چین به عناصر عمدۀ تثبیت کننده و نیروی محرکه رشد اقتصاد جهان تبدیل شده و برای امور بزرگ صلح و توسعۀ بشر سهم خاصی ادا کرده است.

در تفسیر سی سی تی وی همچنین آمده است: امروز یی گانگ رییس بانک مرکزی چین تدابیر مشخص و جدول زمان گسترش درهای باز در صنعت بانکداری را اعلام کرد. این نشان می دهد که حرف چین همواره اعتبار دارد و عملی می شود. اگر طرف آمریکا اصرار به جنگ تجاری داشته باشد، فرصت همکاری بیشتر دو طرف و فرصت گسترش درهای باز چین را از دست خواهد داد. ما از پیام مثبت خرسندیم، اما در کنار شنیدن سخنان، باید عمل را هم ببینیم. کلید آن این است که شاهد عمل بعدی واشنگتن باشیم. امید است طرف آمریکا شرایط را به وضوح درک کند. خواستن بهای بیش از حد و خرید و فروش یک جانبه یا اجباری پذیرفتنی نیست. توسعۀ هماهنگ، جریان اصلی پیشرفت جهان است، این نیازمند نظام تجارت چند جانبه است. با مخالفت با یکجانبه گرایی و پافشاری بر اصل سود متقابل، دسترسی به نتیجه برد – برد امکان پذیر است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی