صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

رونمایی از جلد دوم کتاب «گفته‌های شی جین پینگ درباره کشورداری» به زبانهای خارجی در لندن

2018-04-12 11:03:54

مراسم رونمایی از جلد دوم کتاب «گفته‌های شی جین پینگ درباره کشورداری» به زبانهای خارجی 11 آوریل به وقت محلی در شهر لندن بریتانیا برگزار شد.

شاهزاده اندرو، دوک یورک بریتانیا، معاون وزیر تبلیغات چین و جیانگ جیان گوا، رییس دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین، همچنین نخست وزیران سابق بریتانیا و ایتالیا، نمایندگان محافل سیاسی، تجاری، مطبوعاتی دو کشور چین و بریتانیا و دیگر کشورهای مربوطه و شرکت‎های انتشاراتی معروف از 14 کشور و منطقه در این مراسم حضور یافتند.

اندرو با اشاره به اینکه انتشار این کتاب دارای اهمیت تاریخی است گفت: انتشار این کتاب دارای اهمیت بالایی است. بسیار خوشحالم که شاهد این لحظه تاریخی هستم. اطمینان دارم که کتاب‎های بیشتری از شی جین پینگ درباره کشورداری منتشر خواهد شد. زیرا این کتاب برای مردم الهام بخش است و آن‎ها درباره آنکه چین در کجا است و به چه سمتی توسعه می یابد، فکر خواهند کرد. برای این کتاب در نمایشگاه کتاب لندن آرزوی موفقیت می‎کنم زیرا بیشتر خوانندگان از طریق این کتاب به چین سفر خواهند کرد و بیشتر با چین آشنا خواهند شد.

جیانگ جیان گوا، معاون وزیر تبلیغات و رییس دفتر مطبوعاتی شورای دولتی چین در این مراسم گفت: همه کارهای حزب کمونیست چین برای ایجاد رفاه مردم و تحقق شکوفایی ملت و همزیستی صلح آمیز جهان است. اندیشه شی جین پینگ با عنوان سوسیالیسم با ویژگی چین که در کتاب «گفته‌های شی جین پینگ درباره کشورداری» نشان داده شده، اهداف حزب کمونیست چین را منعکس می‎کند.

لیو شیائو مینگ سفیر چین در بریتانیا گفت: برگزاری مراسم انتشار این کتاب در شهر لندن برای کمک به گفت و گوی اندیشه شرق و غرب، تبادلات فرهنگی و بهره‌برداری متقابل تمدن‌ها دارای اهمیت زیادی و عمیقی است. وی گفت: صمیمانه امیدوارم که دو طرف با استفاده از فرصت ناشی از این فعالیت، بیش از پیش با افزایش تبادلات انسانی و فرهنگی و بهره‌برداری تمدن‌ها، مناسبات دو کشور را به نمونه احترام متقابل، برابری و اعتماد متقابل و همکاری برد- برد بین کشورهای بزرگ تبدیل کنند و دو کشور برای تحقق رویای چین و رویای بریتانیا همزمان تمام توان خود را به کار بندند.

مارتین آلبرو عضو آکادمی علوم اجتماعی بریتانیا گفت: موضوعات جلد دوم «گفته‌های شی جین پینگ درباره کشورداری» نشانگر توسعه جدید اندیشه کشورداری او است و سمت و سوی رویای چین مبنی بر تحقق شکوفایی بزرگ ملت چین را به رشته تحریر در آورده است. او گفت: به دنبال ورود چین به مرکز عرصه جهانی، متوجه تفکر ارائه‎دهنده پیشنهاد یک کمربند- یک جاده و ایده مدیریت سراسر جهان مبتنی بر ایجاد جامعه با سرنوشت مشترک انسان از سوی شی جین پینگ شدیم. این موضوع عمده سخنرانی شی جین پینگ در دفتر سازمان ملل در ژنو در ماه ژانویه سال 2017 و نیز مناسب ترین نتیجه گیری برای این کتاب است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی