صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

برگزاری مجمع سیاست‌های سطح بالا برای اداره جهان در چین

2018-04-12 16:29:49

مجمع سیاست‌های سطح بالا برای اداره جهان 2018 با موضوع "همکاری مالی و سرمایه‌گذاری تداوم‌پذیر در کمربند و جاده" 12 آوریل در گوانگ‌جوئو برگزار شد. حدود سیصد نفر از مقامات بنگلادش، مصر و دیگر کشورهای مسیر کمربند و جاده و نمایندگان ارگان‌های سازمان ملل، موسسات مالی بین‌المللی، شرکت‌ها، سازمان‌های امور توسعه و اندیشکده‌های جهان در این مجمع شرکت می‌کنند.

مرکز تبادلات اقتصادی بین‌المللی چین و دفتر برنامه توسعه سازمان ملل برگزارکننده این مجمع هستند اما امور اجرایی آن بر عهده شهرداری گوانگ‌جوئو است. همچنین برای نخستین بار پس از سال 2012 میلادی است که این مجمع در شهری غیر از پکن برگزار می شود.

نماینده دفتر برنامه توسعه سازمان ملل در این مجمع اظهار کرد: طرح کمربند و جاده برای کشورهای مسیر آن فرصت‌هایی را برای توسعه همراه آورده است اما اجرای آن نیز با چالش‌هایی از جمله تاخیر پیشرفت پروژه‌ها، افزایش بدهی عمومی و عدم شفافیت دولت روبرو است. او گفت: باید همکاری مالی را تقویت و راه‌های جدید کاهش ریسک‌های سرمایه‌گذاری و حفظ جریان سرمایه را پیدا کنیم و با توجه به فراگیری و تداوم‌پذیری آنها، محرک‌های جدید توسعه پایدار را به میان بیاوریم."

گفتنی است در نخستین روز مجمع نشستی درباره سیاست‌های سطح بالا و در روز دوم گفتگو‌های بازرگانی برگزار می شود. به عنوان مراحل جدید مجمع، دوره‌های آموزشی اختصاصی و بازدید از منطقه خلیج بزرگ گوانگ‌دونگ-هنگ کنگ-ماکائو نیز در مجمع امسال منظور شده است تا راهنمایی‌ها برای حضور شرکت‌های خارجی در همکاری‌های طرح کمربند و جاده فراهم گردد.

برگزاری مجمع سیاست‌های سطح بالا برای اداره جهان در چین

برگزاری مجمع سیاست‌های سطح بالا برای اداره جهان در چین

برگزاری مجمع سیاست‌های سطح بالا برای اداره جهان در چین

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی