صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

نمونه ای از سازوکار تاسیس پروژه‌های معیشتی مردم براساس نیازشان در شهرک شین ‌بی

2018-04-13 14:34:58

 منطقه "شی چنگ" پکن نخستین منطقه پکن است که در آن سازوکار تاسیس پروژه‌های معیشتی مردم براساس نیازشان تاسیس شده ‌است. در این میان، ساکنان شهرک "شین‌ بی" بیش از همه از این سازوکار بهره مند شده‌اند. اکنون یک سال گذشته و تحولات بسیاری در زندگی آن ها رخ داده‌است.

نمونه ای از سازوکار تاسیس پروژه‌های معیشتی مردم براساس نیازشان در شهرک شین ‌بی

در سال 2017 میلادی، منطقه شی چنگ با هدف نوسازی و زیباسازی خیابان، تعدادی از مغازه‌ها در طبقه اول ساختمان ها مسکونی را تخلیه کرد. به این جهت، چند خانه شهرک شین‌ بی هم خالی از سکنه شد و مسوولان شهرک بر آن شدند که استفاده بهتر از فضای این خانه ها داشته باشند. آن ها از ساکنان این شهرک همه‌پرسی کردند و تصمیم گرفتند یک میدان میوه و تره بار، یک خانه سالمندان و یک مرکز آموزشی برای کودکان تا سن سه سالگی بسازند. در این میان، میدان تره بار و خانه سالمندان در یک سال گذشته راه‌اندازی شد و تا چهارم آوریل سال 2018 میلادی (15 فروردین) به مدت یک سال فعالیت کرد، مرکز آموزشی نیز در همین‌روز راه‌اندازی شد.

نمونه ای از سازوکار تاسیس پروژه‌های معیشتی مردم براساس نیازشان در شهرک شین ‌بی

در روز راه اندازی این مرکز آموزشی، مسوولان این مرکز به خبرنگاران گفتند: این مرکز آموزشی با تلاش مسوولین منطقه شی چنگ تاسیس شده و یک نهاد آموزشی شخصی مدیریت آن را برعهده دارد. فرزندان خانواده هایی که در شهرک سکونت دارند یا شاغل هستند، در این مرکز پذیرفته می شوند. مهم تر از هر چیز این است که هزینه آموزش از طرف دولت پرداخت می شود، یعنی خدمات آن به طور رایگان به شهروندان ارایه می شود. علاوه بر این مرکز، در منطقه شی چنگ 2 مرکز آموزشی دیگر نیز وجود دارد. هر سه مرکز آموزشی با یکدیگر ارتباط دارند و بچه‌ها می توانند طبق برنامه خود در یکی از آموزشگاه ها ثبت نام کنند. یکی از مادران دانش‌آموزان این مرکز می گوید: پیش از ثبت‌نام در این مرکز، نهادهای آموزشی بیرون را هم بررسی کردم، هزینه‌اشان دست کم ماهی 10 هزار یوان(حدود 1500 دلار) است. این مرکز با آن که رایگان است اما کیفیت آمورزشی اش با بیرون فرق نمی کند. او از این مرکز بسیار راضی است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی