صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

جشنواره بین المللی فیلم پکن آغاز به کار کرد

2018-04-16 16:46:39

هشتمین جشنواره بین المللی فیلم پکن از شب گذشته 15 آوریل (26 فروردین) آغاز شد. این جشنواره تا 22 آوریل ( 2 اردیبهشت) در شهر پکن ادامه دارد.

در بخش رقابتی جشنواره دو فیلم از چین، دو فیلم از ایران و 11 فیلم از سراسر جهان برای دریافت جوایز تیان‌تان شرکت دارند.

دو فی، رییس کمیته تشکیلاتی این رویداد سینمایی در آیین گشایش، جشنواره بین المللی فیلم پکن را رویداد سینمایی بین المللی، حرفه‌ای، نوآورانه، سطح بالا و بازاری خواند و گفت:

"فیلم به نوعی زبان بین المللی است. در دوره کنونی جشنواره فیلم پکن 15 هزار مهمان از 50 کشور گردهم آمده‌اند که بی شک به پیشرفت و رونق این هنر کمک خواهد کرد.

صنعت فیلمسازی چین در سال های اخیر وارد مرحله توسعه طلایی خود شده است طوری که کیفیت فیلم‌ها اشکارا بهبود و بازار سینما رونق یافته است. فیلم «گرگ مبارز 2» با گیشه 5.6 میلیارد یوان معادل900 میلیون دلار رکورد داخلی چین شده و آمار بینندگان آن نیز 159 میلیون نفر برآورد شده است. در سه ماهه اول سال 2018 نیز شاهد نقاط برجسته بسیاری در بازار سینمای چین بوده ایم. در نخستین روز سال نوی چینی گیشه سراسر کشور یک میلیارد و 261 ملیون یوان معادل 200 میلیون دلار برآورد شده که رکورد داخلی از لحاظ گیشه روزانه را شکسته است. گیشه فیلم ها در سه ماهه اول امسال نیز از 20 میلیارد یوان معادل سه میلیارد دلار فراتر رفته است.

اعضای گروه های فیلمسازی فیلم های "عملیات دریای سرخ"، "کارآگاه شهرک چینی‌نشین 2" و "گرگ مبارز 2" که گیشه هر کدام از آن ها از دو میلیارد یوان معادل 300 میلیون دلار بیشتر است، در آیین گشایش نظر خود را نسبت به صنعت سینما به اشتراک گذاشتند.

لین چائو شیان، کارگردان فیلم عملیات سرخ در آیین گشایش، فیلم های رئالیسم را محبوب ترین نوع فیلم های آتی خواند و گفت: همواره در بخش فیلم های اکشن از جمله عملیات دریای سرخ کار می کنم. تولید این نوع فیلم بسیار خسته کننده است اما این مهم نیست، مهم این است که این نوع فیلم هیجان آور را بسیار دوست دارم. فیلم های رئالیسم اطمینان زیادی به من بخشیده است تا به حرفه فیلم سازی ادامه دهم."

"چن سی چنگ" کارگردان کارآگاه شهرک چینی‌نشین 2 نسبت به بازار سینمای چین در ده سال آینده گفت: اطمینان دارم گیشه فیلم های چینی تا ده سال دیگر بهتر شود و امیدوارم فیلم های چینی نیز تا آن زمان بینندگان خارجی بیشتری داشته باشند. همان طور که می دانید بازار آمریکای شمالی تنها 30 تا 40 درصد گیشه فیلم های هالیوودی را پاسخ می دهد و قسمت بیشتر از آن در بازارهای خارجی تامین می شود. واقعا امیدوارم در آینده فیلم های بهتر و بیشتر برای کل دنیا بسازیم."

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی