صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

زندگی سعادتمند چند خارجی در شهر شمال شرقی چین

2018-04-27 16:15:46 CRI

یک زوج خارجی خوش چهره در خیابانی در چین نگاه عابران را به خود جلب می کنند. فرنادو اهل برزیل و تینا اهل آلمان است. آنها ماجرای عشقی بزرگی دارند. با هم حدود نصف جهان را گشته اند و در نهایت تصمیم گرفته اند در شهر چانگ چون واقع در شمال شرقی چین ساکن شوند.

دیدار اول آنها به حدود ۵ سال پیش بر می گردد، زمانی که جوان برزیلی و دختر آلمانی در چهاردهم اوت سال ۲۰۱۳ هر کدام به تنهایی به تایلند رفته بودند. آنها اتفاقا در یک هتل اقامت کردند و اتفاقا در قهوه خانۀ هتل آشنا شدند، پس از صحبتی کوتاه تصمیم گرفتند با هم سفر کنند.

فرنادو دربارۀ اولین دیدارشان، آشنایی با تینا را «عشق در نگاه اول» توصیف می کند و می گوید: سرنوشت ما به خاطر این سفر تغییر کرد. در سومین روز آشناییمان، با هم در یک مهمانی شرکت کردیم و من در اوج خوشحالی با صدای بلند از تینا پرسیدم: «با من ازدواج می کنی؟» که علی رغم انتظارم تینا با لبخندی موافقت کرد.

ولی وقتی آنها به زندگی واقعی برگشتند، تینا به کار مهندسی در کشورش آلمان مشغول شد و فرنادو برای کار به نیوزیلند رفت. بین آنان دهها هزار کیلومتر فاصله افتاد.

آنها هر روز از طریق تلفن یا تماس تصویری اینترنتی به ارتباط ادامه دادند. فرنادو که تاب دلتنگی نداشت، ۵ ماه بعد، به دیدن تینا رفت.

آنها در سفرشان پی بردند که نیمۀ گمشدۀ خود را که سالها در پیش بودند، یافته اند. به پیشنهاد فرنادو، تینا از شغل خود استعفا داد و جهانگردی را شروع کردند.

آنها پس انداز زیادی ندارند و وقتی پولشان تمام می شود، در اماکن گردشگری کار می کنند تا پول و هزینۀ مرحلۀ بعدی سفر خود را جمع کنند. آنها به همین ترتیب از آلمان به فرانسه و ایتالیا رفتند، بعد به بیش از سی کشور دیگر از جمله اتریش، اسپانیا، بلغارستان، یونان، چک، کراواسی، هلند و افریقای جنوبی سفر کردند.

آنها در بهار سال ۲۰۱۷ ازدواج کردند. آنها بعد از ازدواج به دلیل جذابیتی که چین برایشان داشت، به اینجا آمدند. آنها پس از سفر به شهرهای دا لی، لی جیانگ، گویی لین، گوانگ جوئو و هنگ کنگ، تصمیم گرفتند در یک شهر چین کار و زندگی کنند. همزمان از سه شهر سو جوئو، هانگ جوئو و چانگ چون دعوت دریافت کردند و در نهایت به دلیل عشق و علاقه ای که به برف داشتند، شهر چانگ چون را انتخاب کردند.

آنها پس از شروع اسکان در چانگ چون، به جاهای دیدنی مثل کوه چانگ بایی، شهرهای جین لین و دون هوا رفتند و پابپای افزایش آشنایی با این استان شمال شرقی چین، علاقۀ بیشتربه شهر چانگ چون پیدا کرده اند. به نظر آنها چانگ چون چهار فصل روشن و آب و هوای خوبی دارد. فرنادو گفت: زمستان چانگ چون بسیار زیبا است، من به هوای برفی علاقۀ زیادی دارم».

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی