صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

گزارش‎های خبرنگاران داخلی و خارجی درباره تغییرات محیط زیست و ساخت و ساز شهری در منطقه خودگران مغول‎نشین بایینگولین شین جیانگ

2018-05-08 19:32:47 CRI

دوشنبه ۷ مه (۱۷ اردیبهشت)، بیش از ۳۰ خبرنگار داخلی و خارجی به منطقه خودگران مغول‎نشین بایینگولین شین جیانگ رفتند و درباره تغییرات محیط زیست و ساخت و ساز شهری محلی مصاحبه کردند.

منطقه خودگران مغول‎نشین بایینگولین شین جیانگ با مساحت ۵ر۴۷۱ هزار کیلومتر مربع، حدود یک و چهارم کل مساحت منطقه خودمختار اویغورنشین شین جیانگ و یک بیستم کل مساحت کشور چین را در بر می‌‎گیرد.

کوه «لونگشان» واقع در شمال شرقی شهر کورلا مرکز منطقه خودگران مغول‎نشین بایینگولین شین جیانگ است که در گذشته کوهستانی بیابانی و خشک بود و از سال ۱۹۹۷، شهر کورلا برای بهبود شرایط محیط زیستی، با سرمایه ۱۰۸ میلیون یوان و استفاده از نیروی انسانی بیش از۸ر۱ میلیون نفر بار، امور سبز کردن برای زمین با مساحت حدود۷ر۶۶ کیلومتر مربع را انجام داده و بیش از ۹۷ هزار و ۵۰۰ درخت در این منطقه کاشته شده است، از این رو با موفقیت، کوه لونگشان را که ابتدا هیچ اثری از رنگ سبز در آن دیده نمی‌‎شد به یک کوه سرسبز تبدیل کرده و خطر توفان شن را کاهش داده و محیط زیست را بهبود بخشیده ‌است.

در عین حال، شهر کورلا همچنین با نیروی فراوان، سیمای مناطق زاغه ‎نشین را نیز تغییر داده است. روستای تکچی در داخل شهر کورلا قرار دارد و مردم ۹ قوم مختلف شامل اویغور، هان، هویی، مغول و روس در آن زندگی می‌کنند. قبلا روستای تکچی یکی از همین زاغه‎‌ها بود که اکثر مردم آن در خانه‎های خشت و گلی زندگی می‌‎کردند. کوچه‎های و خیابان‎های روستا بسیار بد، کثیف و نامنظم بود و عدم وجود تجهیزات زیربنایی لازم باعث شده بود که زندگی روزمره اهالی خیل راحت نباشد. پس از اجرای پروژه بازسازی زاغه‎‌ها در شهر کورلا، کشاورزان به مناطق تمیز و مرتب جدید منتقل شدند. و مردم اقوام‌ مختلف در آنجا به خوبی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.
امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی