صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

برگزاری مراسم گشایش نشست سال 2018 موسسات کنفوسیوس آفریقا

2018-05-15 16:13:29

نشست سال 2018 میلادی موسسات کنفرانس آفریقا، پس از ظهر 14 مه (24 اردیبهشت) به وقت محلی در شهر ماپوتو، پایتخت موزامبیک، گشایش یافت. بیش از سیصد نفر شامل رؤسای دانشگاه و دانشکده زبان‎های خارجی، بیش از شصت کلاس و دانشکده موسسه کنفوسیوس در 41 کشور آفریقا و نمایندگان موسسات و نهادهای چین و آفریقا در این نشست شرکت کردند که باعث ثبت یک رکورد تاریخی شد. لی جان شو رییس کمیته دایمی دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست که از موزامبیک دیدار می‎کند، همراه با رییس مجلس موزامبیک، در مراسم گشایش این نشست حضور یافته و به ایراد سخنرانی پرداخت.

اورلاندو آنتونیو کویلامبو، رییس دانشگاه ادواردو ماندلین در این نشست گفت: پس از تاسیس موسسه کنفوسیوس دانشگاه ادواردوماندلین در سال 2012 میلادی، این دانشکده در زمینه‌های مختلف از جمله آموزش زبان چینی و پیشبرد مبادلات فرهنگی و آموزشی بین چین و موزامبیک دستاوردهای فراوانی داشت. نشست کنونی موسسه کنفوسیوس برای ایده های نوآورانه توسعه، افزایش کیفیت آموزش، تقویت همکاری بین موسسات کنفوسیوس آفریقا و پیشبرد پیشرفت مشترک موسسات کنفوسیوس آفریقا بستری مهمی ایجاد خواهد کرد.


لی جان شو در سخنرانی خود اشاره کرد: در ده سال گذشته پس از تاسیس موسسه کنفوسیوس، این موسسه در بیش از 140 کشور و منطقه جهان بیش از 500 موسسه کنفوسیوس و 1000 کلاس کنفوسیوس در دبستان‎‏ها و دبیرستان‎ها ایجاد کرده‌ است که در پیشبرد مبادلات فرهنگی بین چین و کشورهای خارجی و تقویت دوستی مردم چین و کشورهای خارجی نقش ویژه‌ای ایفا کرده و سهمی مثبت داشته است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی