صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار شی جین پینگ با بان کی مون

2018-05-15 20:57:21

دیدار شی جین پینگ با بان کی مون

شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین روز چهارشنبه 15 مه در تالار بزرگ خلق با بان کی مون مدیر کل مجمع آسیایی بو آئو دیدار کرد.

شی جین پینگ گفت: مجمع آسیایی بو آئو در ابتدای قرن جاری تاسیس شد. هدف و رسالت این مجمع مساعدت به یکپارچگی اقتصاد آسیا، کمک به تبادلات و همکاری کشورهای منطقه با جهان و تحقق سود متقابل و هدف برد-برد است. تاسیس و توسعه این مجمع با روند اصلاحات و درهای باز چین همراه است. چین به عنوان میزبان همانند گذشته از شورای حکام و ارتقاء تاثیرات این مجمع حمایت می کند.

وی تاکید کرد در جهان کنونی عوامل ناثباتی و نامشخص روز به روز افزایش می یابد و مسائل و چالش های جدید فراوان است. درهای باز یا بسته؟ نوآوری یا محافظ کاری؟ برد-برد یا عدم صلح ؟ کشورهای آسیا و جامعه جهانی باید گزینۀ درست را انتخاب کنند. من در نشست سالانه این مجمع در سال 2018 به روشنی گفتم، جهانی شدن اقتصاد روند زمانی بازگشت ناپذیر است. سرنوشت آینده کشورهای جهان هرگز مانند امروز ارتباطی به این نزدیکی نداشته است. در قبال مسائل روند جهانی شدن اقتصاد، محافظه کاری راه حل نیست. تنها با هماهنگی چندجانبه راه حل پیدا می شود.

بان کی مون از پشتیبانی دولت چین از مجمع آسیایی بو آئو تشکر کرد و گفت در شرایط کنونی مجمع باید پیام روشنی درباره حمایت از جهانی شدن و تجارت آزاد ارسال کند. برای تحقق هر چه بهتر توسعه باید با استفاده از پیشنهاد چین درباره یک کمربند-یک جاده، درهای باز و نوآوری آسیا به پیش سوق داده شود.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی