صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

قدردانی مدیر کل سازمان جهانی حق مالکیت معنوی از پیشرفت چین

2018-06-05 14:25:03

در 5 ژوئن سال 2008 میلادی، شورای دولتی چین به منظور توانمندسازی چین در اختراع، استفاده، حفاظت و مدیریت حق مالکیت معنوی، ساخت کشور نوآور و تحقق هدف ایجاد جامعۀ کامل نسبتاً مرفه «برنامه راهبرد ملی حق مالکیت معنوی» را منتشر کرد. فرانسیس گوری مدیر کل سازمان جهانی حق مالکیت معنوی به مناسبت دهمین سالگرد انتشار این سند مهم در گفتگو با رادیو بین المللی چین اعلام کرد: چین در 10 سال گذشته در زمینه حق مالکیت معنوی به پیشرفت بزرگی رسیده و به طور مستمر به تقویت همکاری و تبادلات بین المللی در این راستا پرداخته است.

مدیر کل سازمان جهانی حق مالکیت معنوی گفت: به دنبال اجرای راهبرد یاد شده چین در 10 سال گذشته، ساختار حقوقی چین در این زمینه به تدریج تکامل یافته و سازوکار مؤثر اداری و حقوقی برای حفاظت از حق مالکیت معنوی ایجاد شده است. وی افزود: «به نظر من، نظام ایجاد شده چین در زمینه حق مالکیت معنوی فوق العاده است. چین به کیفیت اختراعات از جمله هوش مصنوعی، فناوری ربات و فناوری انرژی بازیافت پذیر بسیار اهمیت داده است و این باعث شده است که علوم و فناوری چین در جهان تأثیرات قابل ملاحظه ای داشته است».

مدیر کل سازمان جهانی حق مالکیت معنوی در اشاره به تأسیس دادگاه ویژه حق مالکیت معنوی و تلاش شرکتهای تحقیقاتی و دانشگاهی در زمینه حق مالکیت معنوی اعلام کرد: یاری به ارتقاء آگاهی شرکتها و مردم از حفاظت از حق مالکیت معنوی بسیار مهم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چالشهای زیاد در سراسر جهان کنونی در زمینه حق مالکیت معنوی عنوان کرد: در حالی که رقابت بین المللی در این زمینه شدیدتر شده، فاصله کشورها در زمینه توانایی فنی نیز بسیار متفاوت است. در چنین شرایطی، چین با اجرای 13 مورد پیمان بین المللی سازمان جهانی حق مالکیت معنوی، وظایف خود را اجرا کرده و به منظور تقویت توانایی رقابتی ملی و شرکتها در بازار و همچنین حفاظت از صاحبان حق مالکیت معنوی خدمات مهم را انجام داده است.

وی گفت: «چین به اکثر پیمانهای این سازمان پیوسته و خدمات بزرگی در اجرای تعهدات خود در سازوکار بین المللی انجام داده است. ما از پیوستن چین به این پیمانهای بین المللی بسیار تشکر می کنیم».

مدیر کل سازمان جهانی حق مالکیت معنوی تصریح کرد: برنامه راهبرد ملی حق مالکیت معنوی چین یک راهبرد ملی مهم چین جهت توسعه همه جانبه اقتصادی و اجتماعی با استفاده از سازوکار حق مالکیت معنوی به شمار می رود که تلاش وافر چین برای تشویق نوآوری و توسعۀ اقتصاد با فناوری را نشان داده است. اکنون حق مالکیت معنوی به یکی از موضوعات مهم در زمینه همکاری بین المللی اقتصادی و تجاری تبدیل شده است. چین در نوآوری فنی در جهان از جایگاه برجسته ای برخوردار بوده و در این راستا همواره برخورد همکارانه و باز داشته است. وی ابراز امیدواری کرد که چین در آینده همچنان ضمن گسترش تبادلات بین المللی، منابع جدید نوآوری و دستآوردهای خود را با جهان به اشتراک بگذارد.

وی گفت: «چین در راستای بحث توسعه حق مالکیت معنوی در آینده نقش بسیار مهمی دارد. امید است چین با استفاده از ذکاوت و تجربیات خود، در ایجاد سازوکار مؤثر و متعادل بین المللی در زمینه حق مالکیت معنوی به ما کمک کند».

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی