صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

کنکوری ها هتل ها را اشغال می کنند

2018-06-05 19:19:14

کنکوری ها هتل ها را اشغال می کنند

تا زمان برگزاری کنکور سال 2018 چین تنها دو- سه روز باقی مانده است. در حال حاضر نه تنها اضطراب و هیجان مخصوص آماده شدن برای کنکور آشکار و محسوس است، بلکه چنین هیجاناتی در رزرو اتاقی در هتل برای پاسخگویی به نیازهای کنکوری ها هم به بالاترین حد خود رسیده است.

باتوجه به ظرفیت پذیرش کم کنکور چین نسبت به تعداد کنکوری های آن، کنکور رویدادی مهم و تاثیرگذار بر سرنوشت آتی آن ها در آینده در چین شناخته می شود. با توجه به اهمیت این رویداد به منظور آماده کردن محیطی راحت برای کنکوری ها از پیش از زمان برگزاری کنکور تا زمان موعود، برخی پدران و مادران چینی پیش از کنکور یک اتاق در هتلی در نزدیکی مرکز امتحانات کنکور رزرو می کنند.

داده های سایت های خدمات آنلاین گردشگری چین نشان می دهد شهرهای شانگهای، پکن، شن جن، نن جینگ، گوانگ جو و چونگ چینگ بیشترین تقاضای رزرو هتل برای کنکوری ها را داشته اند. تعداد جست و جوها برای این نوع اتاق در ماه مه نیز نسبت به ماه آوریل سه برابر شده و میزان اشغال اتاق هتل های نزدیک به مراکز امتحانات کنکور نیز 75 درصد و قیمت آن نیز 60 تا 90 یوان افزایش یافته است.

به دلیل نگرانی در ایجاد ترافیک در روزهای کنکور یعنی هفتم و هشتم ژوئن هر سال، برخی والدین از یک ماه پیش یک اتاق هتل برای فرزندان کنکوری خود رزرو می کنند. براساس داده های ماه مه، هتل ها در حدود دو کیلومتری از نقاط امتحان کنکور بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد و سفارش برای آن نیز بیشتر است. در این میان اتاق هایی که تهویه و روشنایی خوب دارد و دور از خیابان هاست، حتی بیشتر مورد توجه است. از آن جا که معمولا والدین در این روزها همراه فرزندان کنکوری خود هستند، اتاق های دو تخته بیشتر رزرو می شود.

با توجه به کرایه اتاق هتل ها در نزدیکی مراکز برگزاری کنکور، برخی والدین حتی پیش از اعلام مراکز امتحانات، اتاق هایی را در نزدیکی چندین منقطه احتمالی برگزاری کنکور رزرو می کنند.

از دیگر ویژگی های استفاده از اتاق های ویژه کنکوری ها در چین این است که والدین اصلا به قیمت آن اهمیت نمی دهند. نسبت به هتل های 200 تا 300 یوانی (30 تا 50 دلار)، هتل های لوکس با قیمت 600 تا 1000 یوان (100 تا 160 دلار) حتی بیشتر استقبال می شود. آمار نشان می دهد 63 درصد اتاق های کرایه ای کنکوری ها متعلق به هتل های ستاره دار لوکس است.

براساس نظرسنجی، از میان سفارش دهندگان اتاق هتل های ستاره دار لوکس برای کنکوری ها، 95 درصد معتقدند این نوع اتاق ها محیطی آسوده تر برای استراحت فرزندان خود در زمان و پیش از زمان کنکور فراهم می کند و 89 درصد دلیل انتخاب خود را تجهیزات و خدمات بهتر این هتل ها عنوان کردند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی