صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

تلاش ولایت آکسو شین جیانگ برای گسترش مبادلات تجاری با کشورهای آسیای مرکزی

2018-06-08 15:57:47

به گزارش رادیو بین المللی چین، ولایت آکسوی منطقه خود مختار اویغو شین جیانگ در جنوب کوه تیان شان و حاشیه شمالی حوضه تاریم قرار دارد که مساحت کل آن 131.3 هزار کیلومتر مربع است. این منطقه به عنوان مروارید درخشان در جاده ابریشم باستانی شهرت دارد. در سال‌های اخیر، با توجه به پیشبرد مدام پیشنهاد "یک کمربند- یک جاده" و تعمیق همکاری اعضای سازمان همکاری شانگهای در زمینه سرمایه‌گذاری و تجاری، مبادلات تجاری این منطقه با کشورهای آسیای مرکزی به خوبی پیشرفت کرده‌ و محصولات کشاورزی با ویژگی های محلی مانند سیب شیرین، گلابی معطر، گردو و انگور به قزاقستان و قرقیزستان صادر کرده‌است.

"شرکت واردات و صادرات آدای" شهر آکسو از پیشینه بیش از ده ساله صادارت محصولات محلی به کشورهای همسایه برخوردار است. بانو "موکرامون یوسان" رییس این شرکت توضیح داد که میزان فروش این شرکت به شش کشور از جمله؛ پاکستان و روسیه تقریبا هر سال افزایش می یابد. این میزان در سال 2016 در مقایسه با سال 2015 حدود 20 تا 30 در صد رشد داشته و در سال 2017 این رقم در مقایسه با سال 2016 میلادی 50 درصد رشد داشته است. حجم فروش میوه هر سال حدود 20 هزار تن است.

علاوه بر محصولات کشاورزی با ویژگی محلی، شرکت‌های صادرات محلی آکسو، همچنین تولیدات صنعتی چین را به کشورهای آسیای مرکزی صادر می کنند. نزدیک به 20 سال است که "شرکت واردات و صادارت یو تونگ" آکسو با کشورهای آسیای مرکزی تجارت می کند. در گذشته بیشتر کالاها را به تاجیکستان و قرقیزستان صادر می کرد و با توجه به گسترش حجم تجاری شرکت، در دو سال اخیر نیز تجارت خود را به کشورهای قزاقستان و ازبکستان گسترش داده‌ است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی