صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

استقبال سالمندان چینی از سفر با قطار بین المللی

2018-06-12 17:12:22
1308976_2018061217115492075900.jpg

با افزایش تعداد جمعیت گردشگران سالمند چین، گردشگری آرام و با آرامش با قطار نیز مورد تعداد زیادی از این جمعیت قرار گرفته است. در حال حاضر سفر با قطار ویژه گردشگری به نوعی روال متعارف صنعت گردشگری تبدیل شده و آژانس ها به قطار بین المللی ویژه گردشگری روی آورده و سعی می کنند تا با توسعه آن، نیازهای گردشگران سالمند برای گردشگری آرام و با آرامش در مسیری طولانی به خارج از کشور را برآورده سازند.

سالمندان و میانسالان چین دیگر مایل نیستند تنها در یک محل ثابت زندگی کنند، بلکه به دنبال سفرهایی برای آشنایی با جهان و افزودن به دانش و نگاه از جهان هستند. از این رو، این گروه از جمعیت با این نوع گردشگری نیز به سازه ای مهم از بازار گردشگری کشور چین تبدیل شده است. تفاوت این گروه از گردشگران با گردشگران جوان این است که گردشگران سالمند بیشتر گردشگری آرام و با آرامش را ترجیح می دهند. داده های سایت خدمات گردشگری آنلاین "لو ماما" نشان می دهد میانگین مدت سفر گردشگران بیش از 50 سال شش یا هفت روز است در حالی که این آمار در مورد جوانان سه روز است. آن ها به دلیل این که در دوران بازنشستگی به سرمی برند مدت زمان بیشتری برای گردش و تفریح دارند و مایلند تا در یک مسافرت به جاهای گوناگون بروند یا در یک محل برای مدتی طولانی تر از حد معمول بمانند. آن ها به خاطر شرایط فیزیکی گردشگری با ریتمی آرام تر را بیشتر دوست دارند و در این نوع مسافرت ها احساس آسودگی می کنند.

آقای لیانگ جیان جانگ، بنیانگذار شرکت "سی تریپ" شرکت خدمات گردشگری در این باره می گوید: شرکت سی تریپ که همیشه به مساله پیر شدن جمعیت اهمیت می دهد، خود را موظف به ارایه محصولات گردشگری ویژه سالمندان و طراحی و ارایه مسیرهای گردشگری آرام تر و آسوده تر برای این گروه از جمعیت می داند. او تاکید کرد، سالمندانی که با تورهای معمولی به مسافرت می رفتند به خاطر فشردگی فعالیت ها احساس خستگی می کردند.

آقای وانگ که به تازگی بازنشسته شده، می گوید: در گردشگری معمولان با دو- سه نفر از دوستان خود به مسافرت می رود و مسیرهای راحت تر و آسوده تر را انتخاب می کنند.

فعالان صنعت گردشگری می گویند: تورهای گردشگری آرام و با آرامش مخصوصا تورهای قطار ویژه گردشگری بیشتر مورد استفاده گردشگران سالمند قرار دارد. یکی از مسوولان سایت خدمات گردشگری آنلاین "لو ماما" در این باره می گوید: نسبت به رانندگی با خودروی شخصی و استفاده از اتوبوس، قطار وسیله نقلیه امن تر و آسوده تر است چون واگن ها از فضای بزرگی برخوردار است و گردشگران، چه در واگن تخت دار چه در واگن صندلی دار، می توانند بشینند یا دراز بکشند یا قدم بزنند و در طول سفر برای گپ زدن به هم سر می زنند که بسیار آسوده، راحت و جالب است. از میان قطارهای ویژه گردشگری فعلی چین بسیاری مربوط به مسیر مستقیم و بدون ترانزیت است. آقای یانگ مدیرعال آژانس بهار و پاییز پکن می گوید: سال ها است که این آژانس در زمینه مسیرهای داخلی قطار ویژه گردشگری فعالیت کرده و حالا با توجه به این که گردشگران به دنبال مقاصد دورتر هستند، این آژانس امیدوار است تا مسیرهایی به ترکیه و روسیه را باز کند. او خبر داد تعداد زیادی نیز برای کسب اطلاعات درباره این مسیرهای جدید با این آژانس تماس گرفته اند.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی