صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار مشترک نخست وزیران چین و آلمان با رسانه‌های گروهی

2018-07-10 10:37:57

بعد از ظهر 9 ژوییه به وقت محلی، لی که چیانگ نخست وزیر چین در برلین پس از حضور در پنجمین دور مذاکرات دولت چین و آلمان، همراه آنکلا مرکل همتای آلمانی خود کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرده و درباره نتایج به دست آمده در این دور مذاکرات به سوال خبرنگاران پاسخ داد.

لی که چیانگ تاکید کرد: پنجمین دور مذاکرات چین و آلمان در ابعاد گسترده‌ به نتایج مثبت رسیده و مرحله ای جدید برای آغاز همکاری جدید چین و آلمان شروع شده است. در روند گسترش درهای باز، چین ضمن بهسازی محیط بازار و تقویت حفاظت از حق مالکیت معنوی، از حضور فعال آلمان در دور جدید اصلاحات و درهای باز چین استقبال می کند. در شرایط کنونی که روند اطلاع‌رسانی و انقلاب فناوری جدید در حال تغییرات پی در پی قرار گرفته، طرف های مختلف باید با اعتماد بیشتر و روش‌های گسترده تر به همکاری‌ علمی بپردازند. چین و آلمان باید با همکاری‌های عملی تلاش‌های خود را برای حفاظت از چندجانبه‌گرایی و تجارت آزاد و پیشبرد توسعه ملی خود و روند شکوفایی دوباره اقتصاد جهان نشان دهند.

نخست وزیر چین با اشاره به هفتمین دور مذاکرات رهبران چین و کشورهای اروپای مرکزی و شرقی که به تازگی برقرار شد، اظهار کرد: "همکاری 16 1" سکوی همکاری ساخت مشترک چین و کشورهای اروپای مرکزی و شرقی بوده و بخش مهم و با سودمندی بیشتر برای توسعه روابط چین و اروپا به شمار می رود. چین از حفظ همبستگی، ثبات و توسعه اتحادیه اروپا استقبال کرده و "همکاری 16 1" نیز شامل اعضای اتحادیه اروپا بوده و نیز کشورهای غیر اتحادیه اروپا را در برمی گیرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی