صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

وزیر خارجه چین: چین همواره عضوی از خانواده کشورهای در حال رشد است

2018-07-11 09:07:05

عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین 10 ژوییه پس از حضور در هشتمین نشست وزیران مجمع همکاری چین و کشورهای عرب به رسانه‌های گروهی گفت: چین به عنوان بزرگ ترین کشور در حال رشد جهان، همواره عضوی از این خانواده مهم بوده و کنار کشورهای در حال رشد دیگر می ایستد.

وانگ یی اظهار کرد: چین همواره به توسعه روابط خود با کشورهای در حال رشد اهمیت داده است چرا که حفاظت از منافع کشورهای در حال رشد، حفاظت از منافع خود چین نیز است و در عین حال، توسعه چین هم به معنای توسعه نیروهای جامع کشورهای در حال رشد به شمار می رود. نسبت به مناسبات چین با کشورهای در حال رشد، آقای شی جین پینگ رییس به روشنی خاطر نشان کرده بود، هرچند که اوضاع بین المللی تغییر کرده، اما پکن در کنار کشورهای در حال رشد، دوست و شریک صادق و قابل اعتماد آن ها باقی خواهد ماند.

وزیر خارجه چین اعلام کرد: در حال حاضر، نظام بین المللی در روند تغییرات و اصلاحات بزرگ قرار گرفته و کشورهای در حال رشد، با فرصت‌های بی سابقه و به همان اندازه با چالش‌های جدی رو به رو می شوند. در مقابل، چین مایل است همکاری ها و همبستگی خود با همه کشورهای در حال رشد از جمله کشورهای عرب را توسعه بخشیده و در عین تحقق شکوفایی خود، همکاری جنوب- جنوب را گسترش دهد و برای ساخت اقتصاد جهانی باز و تقویت نمایندگی و صدای کشورهای در حال رشد در سازوکار مدیریت جهان تلاش کند چرا که این نه تنها منافع کلی کشورهای در حال رشد را حفظ کرده بلکه سهم جدید برای پیشرفت بشریت را نیز ادا خواهد کرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی