صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

نماینده چین خواستار مقابله مشترک با چالش‌های جهانی شد

2018-07-12 15:17:05

ما جائو شو نماینده دائمی چین در سازمان ملل روز چهارشنبه 11 ژوئیه در نشست شورای امنیت درباره مسائل تغییرات اقلیمی و امنیت جهان موضع چین را تشریح کرده و از جامعه بین‌المللی درخواست کرد که با ایده جامعه انسانی با سرنوشت مشترک با مسائل امنیتی و تغییرات اقلیمی مقابله شود.

به گفته وی، تغییرات اقلیمی بر زندگی و توسعه انسان تاثیر داشته و چالش بزرگ جهان است. حل مسئله تغییرات اقلیمی و تحقق توسعه پایدار وظیفه فوری و درازمدت جامعه بین‌المللی است. جامعه بین‌المللی باید با شناخت جامعه انسانی با سرنوشت مشترک، فعالانه با چالش‌های جهانی مقابله کند. کشورهای مختلف باید مبادلات و همکاری‌ها در مقابله با تغییرات اقلیمی را تقویت کرده و به کشورهای در حال توسعه کمک کنند. سازمان ملل و سازمان‌های ذی ربط بین‌المللی و منطقه‌ای باید با افزایش همآهنگی در این زمینه نقشی مثبت ایفا کنند.

این مقام چینی افزود، چین مایل است تعهدات خود در همکاری جنوب- جنوب در زمینه تغییرات اقلیمی را اجرا کرده و در مقابله با چالش‌های تغییرات اقلیمی از کشورهای در حال توسعه حمایت کند. چین همچنین مایل است به اتفاق جامعه بین‌المللی، مشترکأ از خانواده بشر حفاظت کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی