صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

اظهارات مهم شی جین‌پینگ نسبت به کارهای نیک و افتخارآمیز رفیق وانگ جی تسای

2018-08-06 15:27:53

به گزارش خبرگزاری شین هوا، شی جین‌پینگ دبیر کل مرکزی حزب کمونیست رییس جمهوری خلق، رییس کمیته نظامی مرکزی حزب کمونیست چین اخیرا، ضمن انتشار اظهارات مهم درباره کارهای نیک و افتخارآمیز رفیق وانگ جی تسای، تاکید کرد: رفیق وانگ جی تسای 32 سال از جزیره ای در کشور نگهبانی کرده و با استواری و خدمات بی نظیر و ماندگار با موقعیتی عادی، یک زندگی فوق العاده را به تصویر کشید. ما باید چنین روحیه خدماتی میهن‌پرستانه باید مورد تشویق و پشتیبانی قرار گیرد تا ارزش قهرمانانه خدمت گزاران در عصر را دنبال کنیم.

شی جین‌پینگ اشاره کرد: باید با خانواده رفیق وانگ جی تسای دیدار کرده و با ابراز همدردی شود. سازمان‌ها در سطوح‌ مختلف باید فعالانه به حل مشکلات واقعی رفقایی مانند وانگ جی تسای که در شرایط سخت برای طولانی مدت خدمت کرده اند، کمک کنند و همچنین در کار و زندگی از آنان قدردانی شود.

وانگ جی تسای مدیربخش نگهبانی شبه نظامیان در جزیره کای شان، شهرستان گوان یون استان جیانگ سو بود. جزیره کای شان در ناحیه دریای زرد چین قرار دارد که با مساحت به اندازه دو میدان فوتبال، دارای موقعیت استراتژیک بسیار مهم است. پس از خروج نیروی نظامی از آن جزیره در سال 1985، پست شبه نظامی در جزیره کای شان تاسیس شد. اما با توجه به شرایط بسیار سخت، بیش از 10 عضو شبه نظامی پیش از وانگ نخواستند برای طولانی مدت در آن جزیره به پست نگهبانی مشغول باشند. در سال 1986، وانگ جی تسای در 26 سالگی، این پست را در جزیره کای شان تحویل گرفت و از آن پس به همراه همسر خود، این جزیره را به خانه خود تبدیل کرد و به تنهایی، درجزیره ای بدون آب آشامیدنی و برق باقی ماند، جزیره ای که حتی گیاه به سختی در آن دوام می آورد. او برای مدت طولانی، با روحیه فداکارانه از جزیره نگهبانی کرد و تمام دوران جوانی خود را فدای امور دفاعی دریایی چین کرد. در سال 2014، زوج وانگ جی تسای، لقب "الگوی دوران" را کسب کردند. در روز 27 ژوییه سال 2018، وانگ جی تسای هنگام اجرای عملیات نگهبانی، ناگهان دچار بیماری شد و با وجود نجات، با داشتن تنها 58 سال از دنیا رفت.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی