صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

چاپ کتاب سفر به دور آفریقا نشانگر نتایج همکاری دوستی چین و آفریقا

2018-08-06 15:29:04

چاپ کتاب  سفر به دور آفریقا نشانگر نتایج همکاری دوستی چین و آفریقا

به گزارش رادیو بین المللی چین، به منظور استقبال نشست سران پکن مجمع همکاری چین و آفریقا که ماه سپتامبر بر گزار می شود، رادیو بین المللی چین متعلق به گروه رسانه مرکزی چین، کتاب "سفر به دور آفریقا" را تنظیم کرد و در روزهای اخیر این کتاب از سوی انتشارات رادیو بین المللی چین به طور رسمی چاپ شد. در این کتاب، دیده‌ها و شنیده‌های تعدادی از خبرنگاران رادیو بین المللی چین مقیم در آفریقا به طور دقیق یادداشت شده است که به طور زنده و مشخص دوستی عمیق مردم چین و آفریقا و دستاوردهای ثمربخش همکاری چین و آفریقا را نشان داده‌است.

کتاب سفر به دور آفریقا متشکل از مقاله‌های نوشته شده از سوی خبرنگاران در مدت زمان استقرار در آفریقا ‌است که به دو قسمت "یاد داشت واقعیت ها" و "مناظر و انسان ها" تقسیم شده‌است. با توجه به عکس‌های فراوان آن، این کتاب خواندنی است. 14 نویسنده این کتاب یا در آفریقا مستقر شده و یا اکنون در آن قاره فعال هستند؛ به همین سبب، درک و فهم عمیق و احساسات واقعی نسبت به کشور مستقر خود و همچنین روابط همکاری راهبردی و مشارکتی همه جانبه چین و آفریقا دارند و همچنان به این قاره عشق م ورزند. آنان برای مصاحبه به کشورهای زیمبابوه، کنیا، نیجریه، مصر، تانزانیا، زامبیا، آفریقای جنوبی، موریس، سودان جنوبی، لیبریا، مالاوی، کنگو (برازاویل)، موزامبیک، گینه استوایی، بوتسوانا، رواندا، موریتانی، جیبوتی، سومالی و سوازیلند اعزام شدند و با نوشته‌های بی طرفانه و واقعی و عکس‌های رنگارنگ و فراوان، دیده‌ها، شنیده‌ها و احساسات خود را از این کشورهای آفریقایی برای مخاطبان بیان کرده اند.

کتاب "ورود به قاره آفریقا" چاپ انتشارات رادیو بین المللی چین در ماه اکتبر سال 2010 مورد استقبال و پسند خوانندگان گسترده‌ای قرار گرفته‌است. کتاب سفر به دور آفریقا، به نوعی کتاب مکمل ورود به قاره آفریقا به شمار می‌آید. هر دو به منظور آن است که با بیان داستان‌های چین و آفریقا، مخاطبان را به طور کامل با دستاوردهای ثمربخش همکاری چین و آفریقا در انواع زمینه‌ها آشنا کنند تا با آفریقای رنگارنگ و در حال پیشرفت و تغییرات پیوسته نزدیک تر شوند.


امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی