صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

بازدید روسای جمهوری چین و روسیه از مرکز دریایی کودکان روسیه

2018-09-13 11:56:54

شی جین پینگ رییس جمهوری چین روز چهارشنبه 12 سپتامبر در ولادی وستوک همراه با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه از مرکز دریایی کودکان این کشور بازدید کرد. رهبران چین و روسیه ابراز امیدواری کردند جوانان دو کشور با تقویت مبادلات تلاش کنند تا دوستی چین و روسیه نسل به نسل ادامه یابد.

چین و روسیه همسایه و شرکای صمیمی یکدیگرند و مردم دو کشور ضمن حمایت از یکدیگر، با غلبه مشترک بر مشکلات، داستان‎های زیبای بسیاری را خلق کرده اند. مرکز دریایی کودکان روسیه در منطقه ساحلی شمال شهر ولادی وستوک، دوستی صمیمی مردم دو کشور را به خوبی نشان می‎دهد.

شامگاه روز چهارشنبه، قبل از ترک روسیه، شی جین پینگ همراه با پوتین در دهمین سالگرد پذیرایی مرکز دریایی کودکان روسیه از کودکان منطقه زلزله زده ون چوان چین شرکت کرد. شی جین پینگ گفت: پس از زمین لرزه شدید سال 2008 در ون چوان چین، تیم امدادرسانی روسیه در اولین فرصت خود را به مناطق زلزله‎زده رساند و کمک بی قید و شرط خود را در اختیار مردم چین گذاشت. پس از آن نیز با دعوت دولت روسیه، 996 دانش آموز از منطقه زلزله زده به مرکز دریایی کودکان روسیه سفر کردند و در آنجا مورد مراقبت صمیمانه قرار گرفتند. این مرکز ضمن کمک به آنان در رفع تاثیرات روحی منفی زلزله، اعتماد و امید آنان به زندگی را احیا کرده است. زندگی در این مرکز زیباترین خاطره‎ها را برای این کودکان رقم زده است. اطمینان داریم این اقدام ضمن تحکیم دوستی بین مردم دو کشور، این دوستی را به نسل‎های بعدی منتقل خواهد کرد.

شی جین پینگ خاطر نشان کرد: تاریخ توسعه روابط چین و روسیه تصویری از مبادلات جوانان دو کشور است. طی سال های اخیر، مبادلات جوانان چین و روسیه روز به روز تقویت شده و دوستی بین آنان نزدیک‎تر شده است. وی تاکید کرد: جوانان آینده کشور، آینده دوستی چین و روسیه و نیز آینده جهان هستند. شی جین پینگ ابراز امیدواری کرد، جوانان دو کشور با مغتنم شمردن دوران جوانی و تلاش برای کسب علم و دانش، هر چه زود تر به استعدادهای جدید و ستونی محکم برای کشور خود شوند و با تقویت مبادلات و شرکت در گفت‎و‎گوی تمدن‎ها، نیروی جوانی و توان علمی خود را در راه ایجاد یک جامعه بشری با سرنوشت مشترک صرف کنند. من در اینجا به نمایندگی از طرف دولت و مردم چین از معلمان و دانش آموزان مرکز دریایی دعوت می کنم به چین سفر کنند و اطمیان دارم شما مورد پذیرایی گرم مردم چین قرار خواهید گرفت.

ولادیمیر نیز گفت: روابط میان روسیه و چین بر اساس اعتماد و همکاری متقابل است. مبادلات دوستانه جوانان دو کشور ضمن بنا نهادن پایه‎ای محکم برای روابط کنونی، برای آینده روابط دو کشور نیز بسیار مهم است. امیدوارم جوانان روسیه و چین دوستی سنتی و صمیمی مردم دو کشو را ادامه دهند.

شی جین پینگ و پوتین در دیدار با نمایندگان جوانان مناطق زلزله زده چین و معلمان مرکز دریایی روسیه، از آنان خواستند پیام‎آور دوستی میان مردم دو کشور باشند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی