صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

قدردانی رهبران کشورهای اتحادیه آسه آن از نمایشگاه همکاری‎‏ چین و اتحادیه آسه آن

2018-09-13 11:03:05

پانزدهمین نمایشگاه همکاری چین و اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی(آسه آن) و نشست بازرگانی و سرمایه‌گذاری چین و اتحادیه آسه آن 12 سپتامبر برابر 21 شهریور در شهر "نن‎نیگ" از منطقه خودمختار گوان‎شی گشایش یافت. موضوع اصلی این نمایشگاه چهار روزه"ساخت مشترک راه ابریشم دریایی در قرن 21 و ایجاد جامعه نوآوری‎های مشترک چین و اتحادیه آسه آن" است. در مراسم افتتاحیه این دوره از نمایشگاه، رهبران اعضای اتحادیه آسه آن پیشنهاد "یک کمربند-یک جاده" و نمایشگاه چین و اتحادیه آسه آن را عالی ارزیابی کردند.

معاون نخست وزیر لائوس گفت که پیشنهاد ساخت مشترک "یک کمربند-یک جاده" در پیشبرد روابط تجاری چین و کشورهای اتحادیه آسه آن نقشی مهم ایفا کرده و به طور ویژه از طریق پروژه‎های عمده در چهارچوب "کمربند و جاده" از جمله ایجاد یک نظام حمل و نقل زمینی و دریایی، در پیشبرد روند توسعه اقتصاد منطقه بسیار مؤثر بوده است.

امسال مصادف با پانزدهمین سالگرد برقراری روابط مشارکتی راهبردی بین چین و اتحادیه آسه آن و شصتمین سالگرد برقراری روابط سیاسی چین و کامبوج است. هون سن، نخست وزیر کامبوج با اشاره به این موضوع گفت که طی 15 سال گذشته، نمایشگاه چین و اتحادیه آسه آن به بستری مهم و تاثیرگذار برای تقویت مبادلات سیاسی، دیپلماتیک و تجاری بین رهبران، موسسه‌دارن و سرمایه‌گذاران کشورهای عضو این اتحادیه تبدیل شده است. وی ابراز امیدواری کرد، چین تجربه‎های موفق خود در زمینه فناوری و نوآوری را با کشورهای اتحادیه آسه آن به اشتراک بگذارد و با توسعه همکاری‌های دو طرف در این زمینه به تحقق جامعه نوآوری‎های مشترک چین و آ سه آن کمک کند.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی