صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

تاکید چین بر اهمیت حفاظت از برجام ایران

2018-09-14 10:06:06

وانگ چون نماینده دائمی جدید چین در سازمان ملل و سازمان‌های بین المللی دیگر روز چهارشنبه 12 سپتامبر 21 شهریور در نشست شورای آژانس بین المللی انرژی اتمی از همه طرف‎ها درخواست کرد که از توافقنامه برجام ایران حمایت کنند.

وانگ چون گفت: برجام یک توافقنامه چندجانبه و مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل است که تأثیر آن ثابت شده است. حمایت از برجام همواره موضع اصلی جامعه جهانی بوده و به ویژه نشست وزیران خارجه مسئله هسته‎ای ایران که ژوئیه برگزار شد نیز با پیام روشن حمایت از ادامه اجرای این توافقنامه و مخالفت با تحریم‎های یک‎جانبه همراه بود. چین همچون گذشته قاطعانه ضمن حمایت و دفاع از این توافقنامه، عمل به تعهدات و وظایف خود درچارچوب آن تلاش می‎کند. چین همچنین از دیگر طرف‎ها نیز می‎خواهد که با توجه به اوضاع کلی در طولانی مدت، به خواسته جامعه جهانی واکنش مثبت نشان دهند و دست از اعمال فشار و تحریم‎های یک‎جانبه بردارند و از وخیم شدن اوضاع و ایجاد تنش پیشگیری کنند.

او افزود: چین ضمن استقبال از تازه‌ترین گزارش دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی که برای دوازدهمین بار متوالی پایبندی ایران به تعهدات خود در برجام را تأیید می‎کند و همین طور قدردانی از حفظ مبادلات و همکاری مطلوب بین آژانس بین‎المللی انرژی اتمی و ایران، خواهان ادامه نظارت عادلانه و حرفه‎ای آژانس بر اساس قوانین و مقررات بین‎المللی است. چین همچنین از ایران می‎خواهد به طور جدی به وظایف خود پایبند باشد و جامعه جهانی را نیز به آغاز همکاری اقتصادی و تجاری عادی با ایران تشویق می‎کند. 

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی