صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

دیدار هیأت رسانه‎ای چین از ایران

2018-09-14 12:04:20

هیأت رسانه‎ای چین به سرپرستی وانگ دونگ می دبیر انجمن خبرنگاران چین از 18 تا 21 شهریور (9 تا 12 سپتامبر) با هدف "تقویت همکاری و مبادلات خبرنگاران کشورهای واقع در مسیر "یک کمربند-یک جاده" از ایران دیدار کردند. در جریان این دیدار، هیأت نمایندگی مطبوعاتی چین از رسانه‌های گروهی ملی و محلی مانند خبرگزاری ایرنا، مهر و روزنامه "اطلاعات" و پروژه‌های سرمایه‌گذاری چین در قالب "کمربند وجاده" در شهر قم بازدید کردند.

سید ضیا هاشمی، مدیر عامل خبرگزاری ایرنا در بازدید هیأت چین از این خبرگزاری گفت: چین و ایران کشورهایی تاثیرگذار در منطقه و جهان هستند و دو ک

شور باید در زمینه رسانه و تبادل اطلاعات با یکدیگر همکاری‌ گسترده داشته باشند. مدیر عامل ایرنا همچنین ضمن قدردانی از برگزاری مجمع خبرنگاران کشورهای مسیر"کمربند-جاده" توسط انجمن خبرنگاران چین، نسبت به افزایش مبادلات رسانه‎ای دوجانبه در چهارچوب "یک کمربند-یک جاده" اعلام آمادگی کرد.

خانم وانگ دونگ‎می نیز ضمن تشریح کارهای عمده انجمن خبرنگاران چین برای حفاظت از حقوق خبرنگاران، شکل دادن و مدیریت اخلاق حرفه‌ای، مبادلات رسانه‎ای بین المللی، وضعیت همکاری و مبادلات چین با کشورهای مسیر "یک کمربند-یک جاده" در مجمع خبرنگاران "یک کمربند-یک جاده" گفت که ایران یکی از کشورهای بزرگ خاورمیانه از نظر مزایای رسانه‎ای است. چین مایل است با این کشور همکاری‌های عمیق‎تری داشته باشد و امیدوار است رسانه‌های گروهی ایران نیز تصویری جامع، واقعی و عادلانه از چین را به جهان نشان دهند.

هیأت رسانه‎ای چین پس از ایران، از بنگلادش دیدار خواهد کرد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی