صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

گنگ شوانگ: جنگ تجاری به ضرر هر دو طرف است و بحث دربارۀ تفاوت خسارات بی معنی است

2018-09-14 21:53:46

 

گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه 23 شهریور/سنبله 14 سپتامبر در کنفرانس خبری گفت موضع چین در مسئله اصطکاک تجاری چین و آمریکا روشن و همیشگی است. ما همواره تاکید می کنیم، جنگ تجاری مسئله ای را حل نمی کند و تنها به ضرر دیگران و شروع کنندۀ آن است. به قول یک ضرب المثل چینی «برای کشتن هزار نفر از دشمن، هشتصد نفر خود را به کشتن دادن»، بحث دربارۀ خسارت هزار نفری یا هشتصد نفری معنی ندارد.

بنا به گزارشها آمریکا چندی پیش اعلام کرد خسارات آمریکا از جنگ تجاری بین چین و آمریکا نسبت به خسارات وارد شده به چین کوچکتر است و فشاری که چین تحمل می کند از فشاری که امریکا تحمل می کند بیشتر است. اقتصاد چین بسیار بد به نظر می رسد و بازرگانی و سرمایه گذاری این کشور در حال فروپاشی است.

گنگ شوانگ در این باره گفت: در جلسۀ استماع شواهد افزایش احتمالی تعرفه بر 200 میلیارد دلار کالای چین که چندی پیش برگزار شد، اکثر نمایندگان حاضر در این جلسه معتقد بودند افزایش تعرفه به مؤسسات آمریکا زیان وارد کرده و حتی برخی اصناف را از بین خواهد برد. در نظرات کتبی اتاق بازرگانی آمریکا آمده است: افزایش تعرفه، خسارات آشکاری بر مصرف کنندگان، کارگران، مؤسسات و اقتصاد آمریکا وارد خواهد کرد. در میان 1400 مورد نظر دریافت شده از دفتر نماینده تجاری آمریکا، اکثریت معتقدند که افزایش تعرفه بر هزینۀ زندگی مردم آمریکا از گهواره تا گور خواهد افزود.

گنگ شوانگ ابراز امیدواری کرد تصمیم گیرندگان آمریکا بتوانند با دقت خواستهای شدید صنایع و مصرف کنندگان آمریکا را بشنوند و باور جامعۀ جهانی به چندجانبه گرایی و تجارت آزاد را بشنوند و هر چه زودتر به منطق بازگشته و به رفتار یکجانبه گرایانه و حمایتگرایانۀ تجاری خاتمه دهند.

وی به نقل از داده های جدید منتشر شده در همین روز خاطر نشان کرد اقتصاد چین از لحاظ کلی باثبات است و وضعیت اساسی آن که بر پایه ثبات بهبوده یافته و تغییری نکرده است.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی