صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

احداث بزرگترین اسکله هوشمند بدون انسان در شانگهای

2018-09-17 20:35:11 CRI

بندر آب‎ عمیق یانگ شن شانگهای اولین بندر چین است که در کنار یک جزیره کوچک ساخته شده و از توسعه منطقه تجارت آزاد شانگهای و تبدیل شدن چین به یک کشور نیرومند دریایی پشتیبانی می کند. چندی پیش در این بندر بزرگترین اسلکه تمام خودکار جهان ساخته شد. خبرنگار رادیو بین المللی از این اسکله بدون انسان بازدید کرده است.

فاز چهارم اسکله بندر آب عمیق یانگ شن بزرگترین اسکله تمام خودکار جهان است. کانتینرهای رنگارنگ به ارتقاع ساختمانی سه یا چهار طبقه روی هم چیده شده اند، مدارهای قرمز و سفید بلند و خودروهای سفید و قرمز روی زمین بطور منظم و به صورت خودکار اجناس را حمل و نقل می کنند.

جانگ بین فرمانده کل ستاد فرماندهی پروژه فاز چهارم بندر یانگ شن به خبرنگاران می گوید که موقعیت خودروهای نقلیه اتوماتیک توسط بیش از 63هزار حسگر مغناطیسی روی زمین بطور دقیق کنترل می شود، هنگامی که فاصله دو خودرو کمتر از یک متر باشد، به صورت خودکار از هم فاصه می گیرند و با هم برخورد نخواهند کرد، رانندگان در اتاق کنترل از راه دور خودروها و تجهیزات دیگر را کنترل می کنند. به خاطر استفاده از تجهیزات هوشمند ، کارایی اسکله نسبت به بندرهای سنتی به میزان زیاد ارتقا یافته است.

جانگ بین می‎گوید: متعادل بودن فعالیت سیستم خودکار برای ارتقای کارآیی اسکله فوق العاده مهم است و همین امر باعث پیش افتادن این اسکله از اسکله های سنتی می شود.

اسکله خودکار به طور مستقیم محیط کار را بهبود بخشیده و قیمت تمام شده برای شرکت ها را کاهش داده است. دسترسی به این نتایج علاوه بر فناوری پیشرفته ، همچنین به مدیران و فعالان بندر آب عمیق یانگ شن – گروه بندر بین المللی شانگهای بستگی دارد.

چن شو یوان رییس هئیت مدیره گروه بندر شانگهای می گوید: " ما اهداف توسعه گروه بندر شانگهای شامل ساخت یک بندر هوشمند، سبز، علمی و کارآمد را مطرح کردیم. فاز چهارم بندر یانگ شن که امروز از آن بازدید کردیم، یک نمونه بندر هوشمند محسوب می شود. ما همچنین مرکز فناوری بندر در سطح کشوری را تاسیس و برنامه ویژه سه ساله توسعه بندر علمی را تدوین کردیم.در عین حال همچنین فعالانه طرح بندر سبز را به پیش می بریم، بندر شانگهای در 10 سال گذشته به دست آوردهای چشمگیری نائل آمده است، میانگین مصرف انرژی بارگیری در سال 5 درصد کاهش یافته است. در عین حال کارایی ساخت و ساز بندر نیز ارتقا یافته است، میزان بارگیری کانتینر در هر 100 متر ساحل به 290 هزار کانتینر استاندارد رسیده است، این رقم به میزان زیاد از سایر بنادر جهان بالاتر است."

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی