صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

فرا رسیدن عصر به‎روزرسانی مصرف در چین

2018-10-08 19:50:28

در مقایسه با تعطیلات روز ملی در سال گذشته، در تعطیلات هفت روزه امسال، گردشگران بیشتری به گرفتن تورهای سفارشی و اختیاری علاقه نشان دادند و شیوه گردشگری خود را نیز از "دیدن، خوردن و خریدن" به کسب تجربه و دانش تغییر دادند و اغلب نیز برای پرداخت‎های خود از روش پرداخت موبایل استفاده کردند که نشان می‎دهد عصر به‎روزرسانی مصرف در چین فرا رسیده است!

برای به‌روزرسانی مصرف، نیاز به کالاها و خدماتی بهتر از گذشته است. در طول 7 روز گذشته که به مناسبت روز ملی تعطیل بود، میزان فروش کالاهایی مانند تلویزیون‎های هوشمند بزرگ، ماشین رختشویی دارای خشک‎کن، دستگاه‌های مترجم، جاروبرقی خودکار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 300 درصد افزایش نشان می‎دهد.

فرا رسیدن عصر به‎روزرسانی مصرف در چین

همچنین در تعطیلات امسال تعداد بازدیدکنندگان مکان‎های مثل موزه‎، گالری، کتابخانه، سینما و تئاتر نیز نسبت به سال‎های گذشته افزایش داشت که نشان می‎دهد رویکرد چینی‎ها از مصرف کالاهای مادی به کالاها و خدمات فرهنگی و معنوی معطوف شده است.

به علاوه، مصرف کنندگان چینی نسبت وضعیت اقتصادی نیز برای سومین فصل متوالی ابراز خوشبینی کرده‎اند. شرکت اف‎تی‎اس‎ای راسل (FTSE Russell)، یکی از شرکت‎های معروف رده‎بندی شاخص‎ها در جهان اعلام کرد بورس A چین را در ردیف شاخص های بازارهای نوظهور خود قرار می‎دهد. این امر نشان می‎دهد علی رغم تنش‎های اقتصادی چین و آمریکا، سرمایه‎گذاران خارجی هم‎چنان به چشم‎انداز اقتصادی چین اعتماد دارند.

نویدهای بیشتری درباره اقتصاد چین نیز وجود دارد. از یکم نوامبر امسال، تعرفه 1585 مالیات یا عوارض کاهش می یابد. از 5 نوامبر نیز نخستین نمایشگاه واردات چین در شانگهای برگزار می شود. برنامه دور جدید کاهش تعرفه مالیات و عوارض نیز در دست تدوین است. این اقدامات محرک جدید رشد اقتصادی چین تلقی می شود. نیک بازار بزرگ با جمعیت 1.4 میلیارد نفری و طبقه متوسط 400 میلیون نفری، برای هیچ کسی قابل چشم پوشی نیست.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی