صفحه کنونی:صفحه اصلی > خبرها > داخلی > متن

وزارت خارجه چین: هیچ کشوری توان «بازسازی چین» را ندارد

2018-10-10 20:41:07

وزارت خارجه چین: هیچ کشوری توان «بازسازی چین» را ندارد

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به "بازسازی چین توسط آمریکا" گفت: نسبت دادن توسعه چین به تجارت با آمریکا کاملاً مخالف واقعیت و غیرمنطقی است. توسعه چین با خیریه دیگران محقق نشده و هیچ کشوری توان «بازسازی چین» را ندارد.


لوکانگ سخنگوی وزارت خارجه چین چهارشنبه 18 مهر (10 اکتبر) با اشاره ادعاهای اخیر مقام‎های آمریکایی مبنی بر اینکه در 20 سال گذشته آمریکا در اثر کسری روابط تجاری خود با چین، ثروتی فراوان را به چین منتقل کرده و به عبارت دیگر این آمریکا بوده که چین را "بازسازی" کرده است گفت:

"توسعه همه کشورها از طریق تلاش‎های خودشان محقق می‎شود. نتایج توسعه امروز چین نیز در گرو رهبری حزب کمونیست، پایبندی بر مسیر توسعه ملی، اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز و تلاش و خرد ملت چین به دست آمده است. البته، در این مسیر، چین درهای خود را رو به روی کشورهای دیگر نبسته و بر عکس با آنان همکاری داشته است. چین با جمعیت 1.4 میلیارد نفر، هیچ‌گاه به خیریه کشورهای دیگر برای توسعه خود تکیه نکرده و هیچ کشوری در دنیا توان «بازسازی چین» را ندارد.

این سخنگو تاکید کرد کسری روابط تجاری آمریکا با چین بر اثر چند عامل مختلف به وجود آمده و ناشی از برتری‎های متفاوت دو کشور و نسبت تقسیم کارهای مختلف در جهان است. اقتصاددان‎‎های آمریکایی نیز این نکته را از مدت‎ها پیش پذیرفته‎اند.

لوکانگ با اشاره آنکه سود آمریکا از تجارت با چین بیشتر بوده گفت: آمریکا باید رویکردی صحیح به چین داشته باشد و با احترام گذاشتن به واقعیت از انتقاد‎های بی پایه خود از چین دست کشد.

امتیاز ویدیو ها

تقویم


اطلاعات:
داخلی بین المللی اخبار ایران، افغانستان و تاجیکستان اقتصادی فناوری ورزشی
فرهنگی
اطلاعات فرهنگی مسلمانان علمی و بهداشتی سرگرمی ویدیو موسیقی فرهنگ چین
گردشگری
گزارش ویژه جهان امروز اطلاعات خدماتی دیگر سیمای چین
امبادلات چین و ایران
مبادلات چین و ایران رویداد مهم در تاریخ چین و ایران گزارش تصویری کارشناسان و دانشمندان نمایشگاه دستاوردها
ویدیو
ویدیو
عکس ها
تصاویر گلچین
دانشنامه چین                آموزش زبان چینی